Корбан "відкинеться" завтра-післязавтра, або Банкрутство репресивної машини

109.9т

У мене є переконливе відчуття: СБУ вже незабаром випустить Геннадія Корбана на волю. Відбудеться це в четвер, а можливо, ще й в середу.

Цей, досить таки несподіваний прогноз, базується на уважному спостереженні за судовим процесом у Чернігові: жоден з суддів отого провінційного Палацу правосуддя не взяв на себе сміливість виконувати вказівку влади. Адже правових підстав для арешту Корбана у суду не було.

Для домашнього арешту, - можливо.

Для підписки про невиїзд, - напевно.

Але не для буцегарні. Тоді як прокуратура наполягала саме на арешті.

Це важливий момент породжує не менш актуальне питання: чому чернігівські служки Феміди відмовилися виконувати директиву Києва щодо вироку Корбану. Якось до голови не йде припущення про чесність саме цього суду в тотально корумпованій системі правосуддя. Причина тут в іншому. Нова влада затравила людей в мантіях розмовами про люстрацію, про боротьбу з корупцією, а кому виявилось цього мало, по ТБ пройшов серіал "судді Печерського суду на лаві підсудних". І коли та нова влада кличе суддів у спільники, вимагаючи повернутися до старих методів клепання вироків, то людям в мантіях якось не хочеться підставлятися.

За копійчину - то куди не йшло.

Але не заради політичних інтересів команди... команди, яка завтра може залишити Печерські пагорби, а нова політична інквізиція не полінується приїхати до Чернігова та люструвати "посіпак злочинної влади".

Немає дурних. Принаймні, у Чернігові.

Правда, у політичному Києві цього ще не зрозуміли, тому вдаються до істеричних вчинків. Коли бійці спецпідрозділу "Альфа" героїчно заламали "маршала Гречка" при виході із чернігівського суду, - то був один з них. В цей момент можна було припустити, що сам Корбан об’їде з тюремними гастролями усі районні, міські та обласні суди країни, через 72 години виходитиме на волю і знову мандруватиме з Цюрупинська в Мукачеве, з Бахмача в Бахмут і т.д.

Але для такого турне потрібні бодай формальні підстави. "Обозревателю" вдалося отримати витяг з поточного кримінального провадження. В результаті ми з’ясували, що Корбана викрали з Чернігова за ябедою двох мастодонтів минулої влади.

Перша з них - Валентина Панкуліч, свого часу - довірена особа Януковича. Як повідомляє "Опора", у 2010 році Панкуліч вже була головою Дніпропетровської міської ТВК. Тоді, в ніч підрахунку голосів, міська виборча комісія виявилася заблокованою "тітушками", потрапити всередину комісії можна було лише за особистим дозволом керівництва комісії. Вже у 2015 році саме Валентина Панкуліч змінила місце розташування виборчої комісії, що було предметом розгляду в судах і викликало велике обурення у представників окремих партій та кандидатів. Валентину Панкуліч називають куратором виборчих комісій у Дніпропетровську від партії "Блок Петра Порошенка "СОЛІДАРНІСТЬ". Нещодавно, як член Дніпропетровської ТВК, Панкуліч застосувала фізичну силу проти журналіста, зірвала його посвідчення та нецензурно ображала.

Другий - керівник Дніпропетровської ТВК Юрій Підлісний формально з пропискою "Батьківщини", але на "регіоналівських" ресурсах, схоже, буває частіше, ніж дома.

Так от, нібито саме на основі кляуз отих двох громадян і намагалися заарештувати Корбана вже після Чернігівського викрадення... Так би мовити, коментарі - зайві. Тим паче, що у випадку з таким специфічним затриманням (викраденням) Геннадія Корбана спрацьовує "прецедент Луценка", на захист якого став Європейський суд з прав людини, дійшовши висновку про неправомірний характер затримання підсудного.

Не виключено, що протягом найближчих годин ще хтось із грамотних людей зможе написати якесь кримінальне "сочінєніє" на вільну тему, і "маршала" відпустять не завтра, але через декілька днів.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости