УкрРус

Корбан "відкинеться" завтра-післязавтра, або Банкрутство репресивної машини

У мене є переконливе відчуття: СБУ вже незабаром випустить Геннадія Корбана на волю. Відбудеться це в четвер, а можливо, ще й в середу.

Цей, досить таки несподіваний прогноз, базується на уважному спостереженні за судовим процесом у Чернігові: жоден з суддів отого провінційного Палацу правосуддя не взяв на себе сміливість виконувати вказівку влади. Адже правових підстав для арешту Корбана у суду не було.

Для домашнього арешту, - можливо.

Для підписки про невиїзд, - напевно.

Але не для буцегарні. Тоді як прокуратура наполягала саме на арешті.

Це важливий момент породжує не менш актуальне питання: чому чернігівські служки Феміди відмовилися виконувати директиву Києва щодо вироку Корбану. Якось до голови не йде припущення про чесність саме цього суду в тотально корумпованій системі правосуддя. Причина тут в іншому. Нова влада затравила людей в мантіях розмовами про люстрацію, про боротьбу з корупцією, а кому виявилось цього мало, по ТБ пройшов серіал "судді Печерського суду на лаві підсудних". І коли та нова влада кличе суддів у спільники, вимагаючи повернутися до старих методів клепання вироків, то людям в мантіях якось не хочеться підставлятися.

За копійчину - то куди не йшло.

Але не заради політичних інтересів команди... команди, яка завтра може залишити Печерські пагорби, а нова політична інквізиція не полінується приїхати до Чернігова та люструвати "посіпак злочинної влади".

Немає дурних. Принаймні, у Чернігові.

Правда, у політичному Києві цього ще не зрозуміли, тому вдаються до істеричних вчинків. Коли бійці спецпідрозділу "Альфа" героїчно заламали "маршала Гречка" при виході із чернігівського суду, - то був один з них. В цей момент можна було припустити, що сам Корбан об’їде з тюремними гастролями усі районні, міські та обласні суди країни, через 72 години виходитиме на волю і знову мандруватиме з Цюрупинська в Мукачеве, з Бахмача в Бахмут і т.д.

Але для такого турне потрібні бодай формальні підстави. "Обозревателю" вдалося отримати витяг з поточного кримінального провадження. В результаті ми з’ясували, що Корбана викрали з Чернігова за ябедою двох мастодонтів минулої влади.

Перша з них - Валентина Панкуліч, свого часу - довірена особа Януковича. Як повідомляє "Опора", у 2010 році Панкуліч вже була головою Дніпропетровської міської ТВК. Тоді, в ніч підрахунку голосів, міська виборча комісія виявилася заблокованою "тітушками", потрапити всередину комісії можна було лише за особистим дозволом керівництва комісії. Вже у 2015 році саме Валентина Панкуліч змінила місце розташування виборчої комісії, що було предметом розгляду в судах і викликало велике обурення у представників окремих партій та кандидатів. Валентину Панкуліч називають куратором виборчих комісій у Дніпропетровську від партії "Блок Петра Порошенка "СОЛІДАРНІСТЬ". Нещодавно, як член Дніпропетровської ТВК, Панкуліч застосувала фізичну силу проти журналіста, зірвала його посвідчення та нецензурно ображала.

Другий - керівник Дніпропетровської ТВК Юрій Підлісний формально з пропискою "Батьківщини", але на "регіоналівських" ресурсах, схоже, буває частіше, ніж дома.

Так от, нібито саме на основі кляуз отих двох громадян і намагалися заарештувати Корбана вже після Чернігівського викрадення... Так би мовити, коментарі - зайві. Тим паче, що у випадку з таким специфічним затриманням (викраденням) Геннадія Корбана спрацьовує "прецедент Луценка", на захист якого став Європейський суд з прав людини, дійшовши висновку про неправомірний характер затримання підсудного.

Не виключено, що протягом найближчих годин ще хтось із грамотних людей зможе написати якесь кримінальне "сочінєніє" на вільну тему, і "маршала" відпустять не завтра, але через декілька днів.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги