Чи можуть старі міліціонери стати новими копами?

Тема Врадіївка-2 – не зовсім коректна паралель із випадком, що стався у Кривому Озері. Так, це Миколаївська область, але те, що відбулося у Врадіївці і те обурення, яке тоді продемонструвало суспільство тодішній владі – було пов’язано, по-перше, з безкарністю злочинів, вчинених правоохоронцями, а по-друге, з круговою порукою, яка була частиною тодішньої системи. Справжня Врадіївка була системним злочином, коли міністр внутрішніх справ дозволяв собі підтасовувати факти і вибілювати злочинців у погонах. Тим самим він брав на себе і на країну відповідальність за цей злочин.

Маємо розуміти, що таке насправді відповідальність. Коли людина чинить злочин або правопорушення, всі інші, хто це намагається приховати, фактично солідаризуються. Це буде продовжуватися доти, поки не буде відновлена справедливість і порушені права громадян. Врадіївка – системний класичний злочин і потерпілих, і України як такої.

Щодо сьогоднішньої ситуації у Кривому Озері, ми теж бачимо перевищення повноважень. Але це молоді люди. Найстаршому було 25 чи то 26 років. Тобто ці люди - ровесники незалежності. Вони не знали радянської системи, де людина мусила чинитись керівництву, бо це було питання її фізичного виживання. Радянські міліціонери слугували радянській владі.

В незалежній Україні все було не так. Люди, які створювали злочинну систему, яку ми знали, робили це добровільно, не через примус. Це могло бути або через бажання кар’єрного росту, або прибутків. Фактично то була мафіозна банда. Люди, які входили до системи, яку для нас символізує Врадіївка, були фактично мафіозним кланом під виглядом правоохоронців.

Один із затриманих, якого на сьогодні звинувачують у перевищенні службових повноважень, дійсно не пройшов переатестацію. Судячи з повідомлень журналістів-розслідувачів, один із звинувачених був забракований на тій переатестації, але на роботі поновився через суд. У тут повертаємось до іншого питання - судової системи, як частини безпекової системи для громадян України. Це перше.

Друге, на сьогодні реакція на цей злочин – інша. Я не знаю, якими будуть висновки слідства, а його у цьому випадку веде прокуратура, а не МВС, але наскільки я розумію, відділок буде розформований. Наше питання, як суспільства, дослідити чи будуть покарані всі злочинці і чи ми отримаємо відповідь на питання, що там сталося і чому.

Питання чи можуть старі міліціонери стати новими копами маємо його доповнити – чи може українське громадянське суспільство й українська політична нація створити для себе нову систему копів, а не старих міліціянтів. Ви ж розумієте, реакція суспільства теж має бути дорослою. Хоча є люди, які цю ситуацію використовують задля своїх маніпулятивних провокацій, коли проводять некоректну паралель із Врадіївкою. Це є маніпуляція.

Але люди є люди, вони різні. Є жорстокі, є такі, що йдуть на посади, аби мати владу. Ми розуміємо, що людина зі зброєю і та, яка є захищеною законом, інколи використовує цей закон на свою користь. А є люди, які прикриваючись "простими громадянами" і розуміють, що суспільство стане на бік жертви, навмисно грають із себе жертву. Вже було чимало випадків, коли починалося обурення, а потім з’ясовувалося, що жертва, яка піднімає хвилю, насправді маніпулює. Тому суспільству треба бути дорослим і розуміти, якщо ми почнемо вестися на будь-яку провокацію, і замість справедливості вимагати вендету, то нами будуть маніпулювати постійно.

Думка, що влада і система є злочинними, інколи відводить від відповідальності самого громадянина. Пробачте, але злочин, навіть у погонах, все одно вчиняє український громадянин. Маємо це розуміти і вимагати один від одного дотримання правил.

Бо те, що відбувається зараз – це намагання примусити суспільство до лінчування правоохоронців. Але ми як суспільство не маємо права ставати на бік жертви чи агресора, а маємо вимагати поновлення справедливості. І це необхідно, бо на сьогодні Україна просто задихається від судової системи, яка поновлює дивних персонажів на посадах.

Наше завдання – відновити саме правову систему, а не систему, де одні вищі за інших. Суддя чи правоохоронець не може бути вищим за громадянина. Тому вимагаймо один від одного дотримання закону.     

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости