Спочатку хотів дати назву "300 недоумків".

1 липня 2015 року відбувся Міжнародний форум на підтримку української мови "Нас об’єднає мова". І ось через 20 днів світ побачила резолюція цього форуму. Своє враження від цієї резолюції можна було б вмістити в одне слово, але оскільки воно нецензурне то допитливому читачу дещо розтлумачу.

Після традиційного для соплежуїв вступу про заборони і репресії починаються типові українофобські премудрості.

"Україна це єдине місце на планеті, де може і повинна повноцінно розвиватися українська мова. Тож закликаємо усіх українців дотримуватися трьох основних принципів:

1. Кожен громадянин має право вільно спілкуватися в побуті будь-якою мовою".

Якщо "повноцінно розвиватися" то до чого тут перелицьована українофобська теза про вільний вибір мови? А якби хтось почув від продавця "мій магазин має повноцінно розвиватися, а тому ви маєте право зкупитися в конкурентів" то що про нього подумав? Правильно – дивак. Та й Рамкова конвенція про захист національних меншин дає українцям право чути від будь-кого виключно українську мову.

"2. Кожен громадянин України повинен знати і поважати українську – державну – мову". Євреї усвідомили необхідність вживання мови і живуть з гаслом "Ієгуді, дабер іврит! (Євреї, говоріть на івриті!)". А коли ми вже докумекаємося до слова "вживати"? Правильно – коли перестанемо бути недоумками.

"3. Держава повинна всебічно підтримувати українську мову і сприяти її відродженню, гарантувати розвиток української мови на підставі розуміння того, що державна мова є об’єднавчим і націєтворчим чинником поза яким неможлива ні українська демократична держава, ні сама модерна політична ідентичність українців".

Про "модерну" та ще й "політичну ідентичність" це надзвичайно мудро. От із "відродженням" в значенні Академічного тлумачного словника трохи поспішили десь так поколінь на два – три. Але це не завадило повторитися: "Ми вимагаємо від Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради України звернути прискіпливу увагу на питання відродження української мови, в тому числі як чинника національної безпеки держави". Ну дуже вже хочеться пацієнта умертвити.

Об’єктивно, попри всі реально існуючі загрози, українська мова ще не є мертвою. А для того щоб цього не сталося потрібна проста, але далека до умів авторів резолюції річ: вживання мови. І воно, вживання мови, тісно пов’язане з мовними правами. Тому українофоби і бояться згадувати ці дві умови існування мови. Навіть прийняту на секції Форуму і привселюдно внесену керівником секції до резолюції мою пропозицію запропонувати Верховній Раді провести парламентські слухання щодо стану української мови і мовних прав українців в остаточній редакції подали без згадки про мовні права українців. Ну не існує для українофобської наволочі мовних прав українців. Такі реалії окупації.

А ось прийняти недолугий законопроект хорошого регіонала Головатого Верховній Раді запропонували. Допитливий читач про деякі хитромудрості цього законопроекту може ознайомитися тут https://www.obozrevatel.com/video/conference/1731.htm. Я ж коротко: в ньому традиційно повністю ігноруються мовні права українців і ратифікована Україною Рамкова конвенція про захист національних меншин. Щоб було зрозуміло до чого тут Рамкова конвенція то вона, наприклад, передбачає, що національні меншини мають право попросити у більшості дозволу спілкуватися своєю мовою між собою. Правда, на вуха не налазить такий захист нацменів в умовах українських реалій? Тому й табу накладено як в Нєзальожной так і в Єдіной странє на міжнародний закон і на мовні права українців. І лише порівняння Яворівського з Ківаловим і Колєсніченком (хороший українофоб – погані українофоби) на згаданій прес-конференції сприяло тому, що в преамбулі законопроекту появилася згадка про Рамкову конвенцію про захист національних меншин, яка суті недолугості законопроекта не змінила.

Щодо назви статті. Форум організовував Всеукраїнський комітет захисту української мови. Ініціатори створення цієї громадської організації список засновників свідомо обмежили числом 300 http://uamova.org/?page_id=33. Я переглянув цей список і виявив багато людей, які є інтелектуалами а тому слово "недоумки" стосовно них є неприйнятним і я вжив "недоспартанці". І тут уже без образ: вступаючи в бій на захист української мови не варто довіряти недоумкам писати резолюції. 300 спартанців так не зробили.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги