Так, Джамала не українка і що?

12.6т

Нема нічого дивного в тому, що Джамала не українка. Тобто з позиції націоналізму, то так, вона не є українкою, українською не співає теж. Але нічого страшного в тому нема. Це не є ніяким не злочином чи якоюсь неполіткоректністю, бо це дійсно правда. Але з іншого боку це не перешкоджає не українці бути представником України на будь-яких популярних конкурсах культури, спорту, науки, письменства.

Тобто я не бачу проблеми в тому, що не українка представляє Україну. Тим більше, що Джамала є громадянкою України і представницею від України. Разом з тим зрозуміло, що з націоналістичної точки зору це не до кінця правильно. Але те, що вони говорять не треба сприймати як драму. Добре, що націоналізм також представлений у нашій країні, бо у світі загальної дискусії представлена й антинаціоналістична точка зору.

Але мене, наприклад, тішить, що Україна змогла хоч якось віддати належне кримським татарам, які виступали за цю країну, а вона не дуже ними й займалася. І тепер Україна віддала свій голос кримським татарам.

Взагалі у нас є така тенденція і про неї часто нагадують націоналісти, що відбувається підміна українського, що таке українець, громадянин України, мультикультурне українство і так далі. Попри все, це є проблємою, яку всім нам слід з’ясувати кожен для себе і всі разом: що таке українське, українець, громадянин України й патріот.

Мультикультурна Україна – то вже реальність. Багато видатних українських діячів, письменників і політичних діячів ще у 19-20-му століттях, коли, власне, взагалі формувалося поняття України і українців як таких, були російського походження, єврейського, польського, чи навіть змішаного. Ідеал теоретиків націоналізму про те, що можна зробити чисту націю, є не те що негуманним, а взагалі просто нереалістичним. Це ідеалістичне вчення, яке немає ніякого практичного використання.

Нинішній націоналізм, як теорія, потребує розвитку, гнучкості й еволюції. Вони тримаються за застарілі наукові концепції націоналізму початку 20-го століття і тих умов, в яких світ жив тоді.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги