Путін запустив безповоротний процес

26.4т

Президент України Петро Порошенко анонсував зустріч з кандидатом у президенти США Гілларі Клінтон. Справа у тому, що якщо вона стане президентом Америки, це буде підтримка України лінії Білого дому, яку розпочав Барак Обама. Це буде означати, що санкції проти Російської Федерації будуть продовжуватися, більше того, їх можуть посилити. Не виключено також, що з приходом Клінтон, Україна нарешті отримає летальне озброєння у разі ескалації конфлікту на Донбасі.

У Гілларі немає ілюзій щодо режиму Володимира Путіна і вона діятиме дійсно жорстоко і, звісно, це буде в інтересах України.

Насправді в Америки є стратегія щодо України, яка спирається на виконання Мінських домовленостей. Можливо, немає військового плану, позаяк "зачищати" Донбас США обійдеться дуже дорого.

Втім як би не склалася ситуація з виборами в Америці – повернення до колишніх відносин США-Росія неможливе. Справа у тому, що у 2014 році Путін вперше з років Другої світової війни "взяв" кордони іншої країни силою. І, навіть, якщо рано чи пізно санкції по Донбасу Захід і зніме, то по Сходу України вони залишаться. Відтак, стосунків Америки з Росією, які були до лютого 2014 року більше не буде. Це безповоротній процес. Путіну його вчинки просто так не вибачать.

Разом із тим, Порошенко запросив до діалогу ще одного кандидата у президенти США – Дональда Трампа, який славиться підтримкою політики Кремля. Гадаю, ця зустріч необхідна українському президенту для того, щоб спробувати якимось чином переконати Дональда у тому, що російський лідер не є таким авторитетним лідером, як здається йому і його оточенню. Путін – це серйозна загроза не лише для України, але й для Сполучених Штатів. Трамп дуже неоднозначний і неочікуваний політик, тому не слід виключати того, що Порошенку таки вдасться дійти з ним до певного консенсусу.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги