Дітям з вадами слуху – здорове майбутнє

Дітям з вадами слуху – здорове майбутнє

Проблеми наших дітей – це ті речі, про які державі не можна забувати ні в умовах економічної кризи, ні в умовах війни, ні в умовах політичних розбірок.

Нині хочу звернути особливу увагу на дуже важливе питання – вирішення проблем дітей із вадами слуху. Упродовж багатьох років загальнодержавна програма, яка передбачає забезпечення дітей із вадами слуху слуховими апаратами, не фінансується належним чином.

Ми не маємо права зволікати і економити на цих потребах. Адже у випадку, якщо дитина з інвалідністю по слуху не буде забезпечена слуховим протезом та прооперована до п’ятирічного віку, вона може залишитися глухою на все життя.

Видео дня

На черзі для отримання імпланта зараз стоїть більш як 200 дітей. І ця черга постійно зростає. Ціна одного імпланта – в середньому від 600 до 800 тисяч гривень. Очевидно, що така сума для батьків цих дітей не є підйомною.

А от для держави це насправді не такі великі гроші. Тим більше державна фінансова допомога цим дітям передбачена українським законодавством.

Втім, наприклад, у бюджеті на 2016 рік на слухові протези для діток було передбачено всього 4 мільйони гривень. Сума звучить як начебто велика, але насправді це всього-на-всього приблизно 3% від потреби.

Міністерство фінансів пішло назустріч нашим з колегами-депутатами пропозиціям і погодилося в наступному році збільшити витрати на вирішення цієї важливої проблеми.

Але не варто зупинятися на напівмірах. І збільшити фінансування на імплантаційне слухопротезування хоча б до 170 мільйонів гривень. З цієї пропозицією ми звернулися до голови парламентського Комітету з питань бюджету.

Звідки взяти гроші? Дуже просто. За рахунок зменшення видатків на утримання апарату Верховної Ради.

Переконаний, що ми маємо забезпечити в повному обсязі фінансування програми реабілітації дітей з вадами слуху в рамках загальнодержавної прогарами. І у тих дітей, які потребують допомоги, буде здорове майбутнє.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...