Фейсбук блокує російських пропагандистів

фейсбук

Останнім часом адміністрація Фейсбуку всерйоз взялася за російських пропагандистів – як групових, так й індивідуальних. Наразі на декілька днів блокують їхні сторінки в цій соціальній мережі – за некоректні, м’яко кажучи, висловлювання.

Так, у грудні минулого року була заблокована сторінка сумнозвісної офіційної представниці міністерства закордонних справ Росії Марії Захарової, відомої своїми антиукраїнськими випадами. Сама речниця заявила, що її сторінка була заблокована адмінами з невідомої причини.

Насправді каменем спотикання стала фотографія посла Росії у Туреччині Андрія Карлова, убитого на відкритті виставки, з цитатою Володимира Висоцького "Я не люблю, коли стріляють в спину".

Після розблокування її сторінки Марія Захарова істерично написала: "Видалення адмінами компанії Фейсбук з мого аканту фотографії вбитого посла Андрія Карлова – це не акт цензури, але інформаційної диверсії. Чи знає компанія, хто ці адміни і яку мету вони переслідують? Можливо, це ігіловці?".

А ось свіжі факти.

21 лютого була заблокована офіційна сторінка телеканалу "Звезда", яка, крім іншого, закликала українців прийти на третій Майдан. Причиною стала публікація статті про Гіві – командира батальйону "Сомалі" Михайла Толстих. Офіційна причина такого кроку з боку Фейсбуку – "в публікації порушені норми співтовариства соціальної мережі". На думку телеканалу, "там нема нічого такого, що порушувало би норми співтовариства". Аналогічний пост в Інстаграмі також видалили. Як кажуть, без коментарів, бо "Звезда", як й інші російські пропагандисти, має своє уявлення про норми моралі.

А 22 лютого Фейсбук заблокував сторінку Германа Клименка, радника президента Росії з питань розвитку Інтернету. Про це він сам повідомив на своїй сторінці "ВКонтакте". Відомо, що ця соціальна мережа знаходиться під контролем ФСБ.

Фейсбук попередив Клименка, що "йому заблоковано доступ до публікації матеріалів на своїй сторінці на три дні, але якщо будуть продовжені публікації матеріалів, що порушують будь-які права чи закони, то доступ до публікації матеріалів чи акаунт можуть бути заблокованими назавжди".

Як бачимо, дітище Цукерберга, що раніше блокувало сторінки українських патріотів, які сміли висловити свою точку зору на агресію Росії в Україні, тепер взялось і за російських пропагандистів.

Інформаційна війна як складова війни гібридної може бути зупинена хоча б на сторінках Фейсбуку.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Блог о жизни