Скільки учнів в Україні вивчають російську

4.3т

Після розповідей про боротьбу проти нав'язування російської мови в україномовних школах вирішив дізнатися, власне, скільки учнів в Україні вивчають російську. Для цього надіслав запит в МОН. На жаль, в них ще немає даних за 2016-2017 навчальний рік, так що я проаналізував тільки чотири останні роки - два до окупації і два після.

Загалом після окупації частка учнів з російською мовою навчання зменшилась з 17% до 9,5%. Це відбулося у зв'язку з тим, що в Криму, Донецькій та Луганській областях навчалося 63% від усіх учнів з російською мовою навчання. Тоді як зараз у Донецькій та Луганській областях навчається 11,4% від усіх учнів з російською мовою навчання. Учні, які навчаються іншими мовами складають лише 1%.

Щодо вивчення мов, то на першому місці йде англійська, її вивчають 94% учнів. На другому російська, її вивчають 37,68% учнів. На третьому німецька 17%.

Раніше відсоток російської мови був більший і складав майже 50%. Що цікаво більшість учнів, які вивчають російську, вчаться в україномовних школах і складають 75% від всіх учнів, що вивчають її. Якщо не враховувати російськомовні школи, то третина всіх учнів вивчає російську. В абсолютних цифрах це більше мільйона учнів. Тоді як в російськомовних школах вчиться трохи більше 350 тисяч.

Найбільше російську мову вивчають в Донецькій області - 93% учнів. Найменше в Івано-Франківській - 0,95%.

І після цих цифр виникає природне питання, чи цей мільйон учнів вивчає російську за бажанням батьків чи через нав'язування шкільної адміністрації?

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости