Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
БлогиМир

/Блоги - Новости политики

Як захистити ліс від браконьєрства та уряду Яценюка?

386

Вже другий рік поспіль іде дискусія стосовного ситуації, що склалася навколо тотальної вирубки лісу в різних регіонах країни. Через існування такої проблеми наша група депутатів-авторів переконала парламент, а згодом і Президента схвалити та підписати законопроект №1362 "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів", яким накладено мораторій на вивіз лісу-кругляка з України

Водночас, враховуючи наші міжнародні зобов’язання, логіка введення такого мораторію була ухвалена наступна: з 1 листопада 2015 року вже діє заборона на вивіз лісу так званих твердих порід (зокрема, дуба, граба, тощо), а з 1 січня 2017 року буде введена заборона на вивіз решти видів лісу, зокрема, того, що найактивніше вивозиться, наприклад, сосни.

Натомість, на публічному рівні Уряд продовжує займати позицію, що даний закон ніхто виконувати не збирається, оскільки він є "неправильним". Більше того, в останньому зверненні до парламенту за підписом прес-служби Кабінету Міністрів було вказано на необхідність скасування цього закону.

Така позиція Уряду всіляко стимулює невиконання вже діючого закону різноманітними установами і зростання у великих масштабах як законної, так і незаконної вирубки лісу.

З огляду на це, я як голова Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи бачу, як мінімум, 5 важливих речей, які необхідно зробити у цьому питанні.

1. Потрібно поставити крапку у питаннях виконання чи невиконання Закону. Уряд, митниця податкова, міліція – всі зобов’язані виконувати Закон, який ухвалено, і зупинити дискусію про те, що він колись буде скасований.

2. Агентство лісових ресурсів повинно забезпечувати зрозумілу й прозору, доступну для кожного громадянина процедуру видачі квот на вирубку лісу. Також важливою є можливість перевірки, чи саме там і саме той ліс був вирубаний, згідно з контрактами.

3. Необхідно ліквідувати відомчі лісгоспи, такі, зокрема, як лісгоспи Міністерства оборони, які нікому не підпорядковуються і, наче в "останній день", вирубують ліс.

4. Відновити фінансування державної програми "Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді", яка була зупинена Урядом в 2016 році. Такий підхід Кабміну поставив на межу знищення лісозахисні заходи, зокрема на півдні та сході України, де за допомогою зазначеної програми попереджали широкомасштабні пожежі.

5. Важливим також є наявність громадського контролю. Така форма нагляду дає можливість моніторити діяльність всієї системи лісового господарства по всій країні та слідкувати за дотриманням законодавства у цій сфері.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги