Книги з присмаком сепаратизму

896

Окупанти відреагували на можливу заборону сепаратиських книжок в Україні.

Голова Уряду Арсеній Яценюк доручив Мінекономрозвитку, Міносвіти, Мінінформації та віце-прем’єру з гуманітарних питань розглянути пропозицію щодо заборони на ввезення в Україну книжок видавництв Россійської Федерації. Вітчизняна культурна спільнота, політики та журналісти активно дискутують на цю тему та більшість вітчизняних видавців сприймають цю новину оптимістично.

Спонуканням до цього питання стало повідомлення народного депутата Остапа Семерака, в якому йшлося про необхідність забезпечення національної безпеки України шляхом заборони до введення на її митну територію книжок та іншої друкованої продукції, що походить з Россійської Федерації, а також звернення Львівської обласної історико-просвітницької організації "Меморіал" щодо заборони ввезення книжкової продукції видавництв Россійської Федерації, які спеціалізуються на випуску книжок антиукраїнського спрямування.

Львівська організація "Меморіал" акцентує увагу на необхідності заборони книжок російських видавництв, а саме: "Издательство Ексмо", "Издательство Яуза", "Яуза-пресс", "Алгоритм". Деякі з книжок антиукраїнського спрамування зазначених видавництв вже потрапили до списку забороненої для ввезення на територію України літератури минулого року, затвердженого ДФС України. Але такі засоби протидії, як виявилось, є мало ефективними, оскільки застосовуються до визначеного переліку книжок, який не є вичерпаним та постійно доповнюється постфактум після введення антиукраїнських книжок на територію України. Таким чином в часовий проміжок між введенням та виявлення книжок антиукраїнського спрямування зазначена література потрапляє до тисяч читачів та несе свій згубний вплив на формування іх свідомості.

Цілком зрозуміло, що першим на ймовірне ембарго відреагувало керівництво одіозного видавництва "Издательство Ексмо", яке роками використовувало антиукраїнське читво власного виробництва в якості ідеологічної зброї проти України.

Власник видавництва "Издательство Ексмо" Олег Новіков не планує здавати свої позиції в Україні, посилаючись на Флорентійські угоди, які регламентують відсутність обмежень на ввезення культурних цінностей. Цікаво, яку таку цінність міжнародного значення Новіков бачить в книжках на кшталт: "Поле боя – Украина. Сломанный трезубец", "Война 2010. Украинский фронт" ,"Донбасская Русь", "Украина в крови. Бандеровский геноцид", "Украинская химера. Финал антирусского проекта"?

Нам відомо, що незважаючи на введенні обмеженя, зазначені видавництва продовжують друкувати та поширювати сепаратиський друкований бруд в Україні. Про це львівський Меморіал неодноразово застерігав вітчизняну спільноту, в тому числі у форматі публічних акцій та пікетів.

Враховуючи характер україно-російських відносин, в разі накладання ембарго на введення літератури антиукраїнської спрямованності, виданої у Россійській Федарації, з россійської сторони почнуться апелювання до міжнародних правових норм та документів. І традиційно, ними ігноруватиметься факт війни, ідеологічна складова та ворожа пропаганда, що поширюється в нашій країні саме завдяки книжкам подібного спрямування.

Ми вважаємо, що вкрай необхідно, щоб українська влада залишалась стійкою в зазначеному аспекті та не піддавалася на провакації окупантів. Крім того, документ що регламентуватиме заборону, має чітко визначити що продукція, яка потрапила під ембарго, носить антиукраїнський характер та не має нічого спільного з культурними цінностями.

Нагадуємо що, в грудні 2015 року ГО "Львівський Меморіал" виграла справу в Київському апеляційному адміністративному суді про заборону ввезення на територію України книг антиукраїнського спрямування.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости