Насправді, навколо Київського СІЗО, який ще називають "Лук’янівським", зараз розвиваються не одна, а дві афери.

Одна на публічній вітрині виставлена, а другу під її відволікаючим галасом намагаються прокрутити.

Насправді все крутиться навколо "реформи" Пенітенціарної служби, яку анонсувало Міністерство юстиції в особі Н. Севастьянової під поглядами, повними добра і рішучості, "трьохглавого дракона реформаторів" - Яценюка, Авакова, Петренка.

Підемо по порядку.

Однією з останніх тез реформи було проголошено продаж Київського СІЗО та будівництво нового. Саме це і проковтнули журналісти, а з їх подачі і всі громадяни, як основну ідею. На інше сказане ніхто і не звертає уваги. На це і був розрахунок Міністра.

Не буду це коментувати – і так вже багато сказав в пресі.

Набагато більшою аферою є та "реформа", яку намагаються подати як прогресивну.

Основні її тези:

1. Демілітаризація аппарату – це написано для Євросоюзу, з яких хочуть ще зняти трохи грошенят під бренд "реформи". Відповідей на запитання, як будуть охороняти на вежах з бойовою зброєю дерслужбовці мінюсту, як будуть всупереч закону "Про ОРД" дерслужбовці мінюсту займатись оперативно-розшуковою роботою, як будуть дерслужбовці мінюсту надавати медичну допомогу – немає! Заробітна плата у держслужбовців менша ніж у атестованих співробітників. Гарантії пенсійного забезпечення та медобслуговування ще менші. Чим буде компенсована різниця – невідомо.

2. Розвиток пробації і ліквідація усіх кримінально-виконавчих інспекцій (КВІ). Гарна приказка, але систему пробації Мінюст ПОВИНЕН був запустити ще півроку тому. Закон прийняли ще рік тому. Що заважало? Відповідь проста – не знали, що і як робити. І досі не знають. Оскільки КВІ готувались (і готові!) саме під завдання пробації. Їх не треба ліквідовувати, їм треба дати просто нормативну базу і інструменти роботи. А з цим у мінюсту проблеми, оскільки "реформу" пишуть не спеціалісти, а правозахисники "харківської правозахисної групи".

3. Необхідно розробити кодекс поведінки співробітників.

Павло Дмитрович, подивіться у себе на столі під сукном. Його проект там лежить у Вас вже давно – я, будучи Головою ДПтСУ, направляв його в МЮ ще у квітні 2014 року. До речі разом з іншими законопроектами нових "Про попереднє ув’язнення", "Основні засади пенітенціарної політики", "Положення про проходження служби" та інших. Оскільки вважав, що з цього треба починати. Ви прийшли до цього через два роки, і то неосмислено.

4. Переатестація апарату за поліцейськими стандартами – намагання експлуатації "бренду поліції". Тільки поліцію для початку набрали зовсім нову, худо-бідно повчили на американські гроші, а потім запустили дуже неоднозначні атестаційні комісії. Мінюст же нікого нового не набирає. Просто пропустить через співбесіди всіх діючих, додасть туди всіх, кого схоче сховати від люстрації, розбавить це все вигнаними прокурорами, мєнтами та СБУшниками (як зараз). І це на фоні наступних міфів -

Міф 1. Грошей додатково не виділятимуть. І де їх брати Мінюст не каже. (тільки продаж колоній та СІЗО)

Міф 2. Тюрми заповнені на 63%, тому старі продати, нові побудувати.

Це свідомі маніпуляції цифрами. Колонії не наповнені лише з розрахунку проживання засуджених у гуртожитках по 50-70 чоловік. Але мінюст не анонсує зміну умов проживання засуджених на блочну по 2-4-6 чоловік. Тому що тоді колонії треба не продавати, а реконструювати. А коштів знайти не можуть.

Міф 3. Підприємства збиткові, працює тільки 17% зеків, бо нема де, чи нема мотивації. Це дійсно так. Але Мінюст робить парадоксальний висновок – об’єднати всі збиткові підприємства у холдинг )). Не змінюючи умов, в яких працюють ті підприємства! Ніби то вони збиткові із-за корупції. А "чесний" Мінюст ту корупцію поборе, бо сам буде управляти )). Ну ви ж пам’ятаєте приказку, "для того, щоб перемогти мафію, її треба очолити" ? Перед вами реалізація саме цього принципу.

Насправді вони збиткові не із-за корупції, а через повну розбалансованість законодавства в сфері працевикористання і оподаткування, відсутність держзамовлення. Про це я також писав раніше.

5. Оголошено про 2 пілотні проекти - Норвегія допоможе провести комплексне реформування. Тільки в чому суть тих проектів сором’язливо промовчали. Бо ще не придумали, що втюхати "лохам" з Норвегії.

6. ДПтСУ названо державою в державі через те, що в ній є медзаклади, підприємства, господарства. Тому зроблено парадоксальний висновок – всю систему забирають в мінюст, тобто ще в одну державу, де вже є і виконавча і реєстраціїна служби. Тобто не децентралізація функцій ДПтСУ, а ще більша централізація, і створення мегамонстра МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ, яке буде і виконувати, і лікувати, і реєструвати, і розшукувати, і заводи контролювати, і землю орати ))) чого там тільки не буде.

А тепер останнє і найголовніше.

Вам подали обгортку, всередині якої нічого немає – тільки міфи.

Ні слова не сказано про гарантії для персоналу. Ні слова немає про зміну системи оцінки засуджених. Ні слова про зміну взаємовідносин засуджений- персонал-правозахисники. Ні слова про роботу засуджених, про їх харчування та медобслуговування. Нічого…. Петренко і порожнеча….. Вірніше, Петренко і ласий бюджет ДПтСУ…

Можна скільки завгодно будувати сучасні СІЗО, але якщо наповнювати їх старим змістом – через три місяці він стане старим Лук’янівським СІЗО.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги