УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Галина Плачинда
Галина Плачинда
Журналіст з Києва

Блог | Про Анну Київську

Про Анну Київську

Цього дня рівно 964 роки тому 27-річна донька Ярослава Мудрого і шведки Інгігерди Анна стала католичкою, перетворилася на Аґнесу, а заодно – королеву Франції і дружину короля Генріха Першого, - на той час вдівця, який перебував в активних у пошуках тієї достойниці, котра народить йому спадкоємця...

Через рік вона дійсно народила престолонаслідника Філіпа (якого у восьмирічному віці оголосили королем, приставивши до нього регента) і після смерті короля-батька оселилася в заснованому нею ж монастирі. Правда, ненадовго – 36-річною вона знову виходить заміж за - як би ми сьогодні сказали – місцевого олігарха Рауля де Крепі (зі свого розлучення заради Анни той Рауль зробив цінну детективну історію, писати про неї не буду, читайте першоджерела.

Втім, Анна овдовіла й удруге, плюнула на пошуки нового чоловіка й оселилася при дворі свого сина-короля, де й провела тиху й, сподіваюсь, щасливу старість.

Дата її смерті і місцезахоронення - невідомі. Припускають, що могила її знаходилася в абатстві Вільє, кладовище якого було зруйноване у роки Французької революції.

Між іншим, збережені на документах особисті підписи Анни свідчать, що вона продовжувала писати українською (не думаю, що вона не вміла по-французьки, думаю, це чистої води українська вредність)). Тим не менше - всі наступні французькі королі вважаються її нащадками.

У заснованій Анною церкві міста Санліс її поминають щороку 5 вересня – це День Анни Київської.

27 вересня 2013 року українська Єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком) на кошти, пожертвувані українцями з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів, Канади, ту церкву в Санлісі викупили з метою перетворення її на діючий храм УГКЦ. До речі, чи хто знає – чи той храм вже діє і чи створили при ньому – як обіцяли – Український культурий центр імени Анни Ярославни?

До речі, в Кацапії і зараз продовжують називати її "русской княжной". Хоча чому тут дивуватися. Русскіє - цей дивовижний підвид Хомо Сапієнс - і вижили тільки завдяки своєму паразитуванню на інших народах.

Тому – маємо знати свою історію, аби вміти тих русскіх приводити до тями.

Тому – читаймо книги про нашу історію, будьмо розумними.

БЛОГИ ПУБЛИКУЮТСЯ В АВТОРСКОЙ СТИЛИСТИКЕ

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...