newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Григорій Палій
Григорій Палій
Мобілізований журналіст "Обозревателя"

Блог | Солдатські плейлисти

Солдатські плейлисти

Рік тому, коли мене було мобілізовано до лав ЗСУ і я опинився в учбовому центрі у Десні, була така сама спека як і зараз, весь серпень і майже весь вересень стояла доволі жарка погода, берці, форма "стєкляшка" стоні солдатів, які пріють на навчаннях і чекають осінньої свіжості і саундректом з кожного другого телефону інфантильний голос невідомого мені співака: "Ето лєто как осєнь, душа кіслорода нє просіт...". Уже тоді цей хіт солдатських буднів викликав у мене алергічні симптоми, але так сталося що цей шедевр буде супроводжувати увесь термін моєї служби. Зараз у зоні АТО значна частина солдатів вікової категорії 20+ також слухають пісню " ето лєто какоси". Власне, якщо говорити про молодих солдатів, то в їхніх mp3 переважає російськомовний реп, тут не треба шукати ідеологічних диверсій, просто схоже, що дійсно покоління, народжене у 90-х зараз масово сидить на репі, у загальному потоці трапляються і україно- англо- чи навіть іспаномовні треки.

Дуже часто можна почути пісні на армійську тематику, схоже сучасні репери знають, де їхня адресна аудиторія. Спочатку мене дуже сильно дивувало, коли після треку з начиткою патріотичного змісту, одразу йшов якийсь "шедевр растовскіх ілі падмасковних парнєй" про те, як слід "валити мусаров" або "щимити хачєй", але згодом просто перестав звертати на це увагу, як не звертають на зміст пісень увагу і ті, хто їх закачував, увесь реп-контент зливається у суцільний потік, особливо коли усі вкалують на земляних або фортифікаційних роботах. Зазначу, що пісні з явним проукраїнським змістом займають близько 10% з того, що слухають солдати. Є такі бійці, що слухають музику майже виключно у форматі "наших партизанів", "Тартака", "Гайдамаків" чи як вони там зараз називаються, проте частіше можна почути пісні постмайданного характеру і такі, які були створено уже під час цієї війни. У вояків постарше і досі у пошані афганські пісні, не забув народ і вічнозелений шлягер "Ковиляй потіхонєчку", здається, скільки буде існувати армія, стільки й будуть переспівувати цю пісню.

Ще один армійський блок-бастер "You in the army now" (Status Quo) за рік я почув лише раз і то у жахливій якості і україномовній версії "Не хочу в армію". Ще солдати старшого віку не забувають про шансон, хоча домінатного положення він не займає. От хто зміг підкорити усі вікові прошарки, так це "Сектор Газа", характерна сатира жлоб-панка дев'яностих у солдатському середовищі свого роду розрядка. Із наших сучасників найбільше слухають "Dzidzio", "ТІК" і, звісно, нині покійного Кузьму... Творчість "Ляпісів" теж міцно вкорінилася у солдатське повсякдення, іноді навіть звертаємося один до одного з долею підколки "Привіт, воїн свєта".

Видео дня
Певно, більшість з вас читаючи ці рядки чекають моменту коли буде розкрито тему ансамбля "Любе", констатую: їхнього "Комбата" також можна доволі часто почути і не лише у тих, кому за 40, трапляються і молодші шанувальники цієї балади. Серед решти одіозних "кримашистів" вряди-годи у солдатському середовищі можна почути Лепса, але все ж не так часто як у мирному Києві. Одного разу навіть здалося, що почув Віку Циганову, хотів уточнити у власника mp3 плеєра чи дійсно це вона, але той запевнив, що сам не у курсі, а пісні хтось позакачував у плеєр дуже давно.
 
Власне, загальне ставлення солдатів до музики, як до фонового супроводу, особливо під час робіт або переїздів, коли дозволено користуватися телефоном або mp3.
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...