УкрРус

Я вірю в унікальність України

14.1т

812 днів. Стільки я працював головою Адміністрації Президента України. Я вдячний Петро Порошенко за те, що в червні 2014-го несподівано запропонував очолити його адміністрацію, надавши довіру і поставивши перед неймовірним викликом. Вдячний величезній кількості людей, з якими познайомився за ці два з гаком роки і для яких патріотизм і віра в Україну - не просто слова. Вдячний моїй команді в АП, яка працювала в шаленому ритмі майже цілодобово.

За цей час ми зробили більше, ніж може здатися на перший погляд. І це заслуга всієї української влади - Президента, прем'єрів, Кабінетiв міністрів, Верховної Ради, які зуміли консолідуватися і навчитися діяти спільно.

Ми запустили ключові реформи, які, впевнений, будуть доведені до кінця і зроблять зміни в країні незворотними. Підписано угоду про асоціацію з ЄС. Кількість бюрократичних перепон для відкриття і ведення бізнесу скоротилася в рази. Сформовано і почало розслідування Національне антикорупційне бюро, створена Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Прийнято зміни до Конституції, які зроблять судову владу по-справжньому незалежною та ефективною. Вступив в силу закон про фінансування політичних партій. У 32 містах працює нова патрульна поліція. У прокуратури більше немає колишнього колосального впливу на правоохоронну систему. У нечувано стислий термiн побудовано сучасну боєздатну армію.Нафтогаз України - Naftogaz працює з нульовим дефіцитом і за західними корпоративним стандартам. Система публічних електронних закупівель ProZorro зробила держзакупівлі прозорими і заощаджує мільярди. Банківська система вперше за роки незалежності очистилася від тіньових схем і працює за однаковими для всіх правилами. Прийнято новий закон про держслужбу, працює онлайн доступ до адмінпослуг, проводяться відкриті конкурси на держпосади. Кількість податків і зборів скоротилося вдвічі. Бюджетний дефіцит зменшився в чотири рази. І цей список можна продовжувати.

У важких умовах зовнішньої агресії нам вдалося не допустити розпаду країни, пройти політичну кризу, зберегти єдність влади і повернути економіці позитивну динаміку.

Але нинішніх майже півтора відсотка зростання економіки, звичайно, недостатньо. Для того, щоб люди відчули зміни, потрібне щорічне зростання як мінімум в 6% протягом 10-ти і більше років. Мотором українського економічного дива можуть стати тільки великі приватні інвестиції. Інвестори прийдуть в Україну, якщо створити тут для них максимально сприятливі умови. Україна повинна стати найпростішою для ведення бізнесу юрисдикцією Центральної та Східної Європи. На цьому я хочу зосередитися в якості секретаря Національної інвестиційної ради. Для мене це - черговий амбітний challenge.

Я йду з державної служби, але залишаюся в команді Президента. Вірю в Україну, в її унікальне місце в світі, в її потенціал. Четверта республіка буде процвітаючою, успішної, європейської країною.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги