812 днів. Стільки я працював головою Адміністрації Президента України. Я вдячний Петро Порошенко за те, що в червні 2014-го несподівано запропонував очолити його адміністрацію, надавши довіру і поставивши перед неймовірним викликом. Вдячний величезній кількості людей, з якими познайомився за ці два з гаком роки і для яких патріотизм і віра в Україну - не просто слова. Вдячний моїй команді в АП, яка працювала в шаленому ритмі майже цілодобово.

За цей час ми зробили більше, ніж може здатися на перший погляд. І це заслуга всієї української влади - Президента, прем'єрів, Кабінетiв міністрів, Верховної Ради, які зуміли консолідуватися і навчитися діяти спільно.

Ми запустили ключові реформи, які, впевнений, будуть доведені до кінця і зроблять зміни в країні незворотними. Підписано угоду про асоціацію з ЄС. Кількість бюрократичних перепон для відкриття і ведення бізнесу скоротилася в рази. Сформовано і почало розслідування Національне антикорупційне бюро, створена Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Прийнято зміни до Конституції, які зроблять судову владу по-справжньому незалежною та ефективною. Вступив в силу закон про фінансування політичних партій. У 32 містах працює нова патрульна поліція. У прокуратури більше немає колишнього колосального впливу на правоохоронну систему. У нечувано стислий термiн побудовано сучасну боєздатну армію.Нафтогаз України - Naftogaz працює з нульовим дефіцитом і за західними корпоративним стандартам. Система публічних електронних закупівель ProZorro зробила держзакупівлі прозорими і заощаджує мільярди. Банківська система вперше за роки незалежності очистилася від тіньових схем і працює за однаковими для всіх правилами. Прийнято новий закон про держслужбу, працює онлайн доступ до адмінпослуг, проводяться відкриті конкурси на держпосади. Кількість податків і зборів скоротилося вдвічі. Бюджетний дефіцит зменшився в чотири рази. І цей список можна продовжувати.

У важких умовах зовнішньої агресії нам вдалося не допустити розпаду країни, пройти політичну кризу, зберегти єдність влади і повернути економіці позитивну динаміку.

Але нинішніх майже півтора відсотка зростання економіки, звичайно, недостатньо. Для того, щоб люди відчули зміни, потрібне щорічне зростання як мінімум в 6% протягом 10-ти і більше років. Мотором українського економічного дива можуть стати тільки великі приватні інвестиції. Інвестори прийдуть в Україну, якщо створити тут для них максимально сприятливі умови. Україна повинна стати найпростішою для ведення бізнесу юрисдикцією Центральної та Східної Європи. На цьому я хочу зосередитися в якості секретаря Національної інвестиційної ради. Для мене це - черговий амбітний challenge.

Я йду з державної служби, але залишаюся в команді Президента. Вірю в Україну, в її унікальне місце в світі, в її потенціал. Четверта республіка буде процвітаючою, успішної, європейської країною.

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости