newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Анатолій Ковальчук
Анатолій Ковальчук
Журналіст, політолог

Блог | Майдан навиворіт

Майдан навиворіт

До мене звернулися листом мешканці міста Черкаси. Це колишні і ще недавні прибічники Київського майдану, які уболівали за нього і підтримували його на своїх міських мітингах, допомагали у себе теж відкривати Майдан. І той майдан, домігшись зміщення клептоманського і бандитського режиму, розійшовся, вважаючи свою місію виконаною. Аж ген зашуміло знову.

Невже повстанці повернулися. Це, зважаючи на далеко не задовільну ситуацію, погіршення життя, замасковану і навіть досить помітну реставрацію злочинного режиму, виглядало б цілком закономірним. Невже повернулися справді?

"Жовтень 2015 року - ті ж шини, бочки і вогнища, - блюзнірське, замасковане намагання когорти агонізуючих в бажанні відмазати своїх подільників-братків, які використовують ще існуючий революційний дух", - так характеризують вже сьогоднішній майдан черкаські дописувачі.

Видео дня

Ні, виходить, не повернулися. А з’явилися нові, вже у далеко гіршій якості.

"Чи можна проводити паралелі між людьми, що творили історію, та декількома особами, які захищають власні інтереси? Чи не є дії останніх вищою мірою цинізму по відношенню до трагічних подій минулого?"- продовжують вони.

А суть справи у тому, що під стіни обласної прокуратури зібрали людей, як стверджують автори листа, особи з кримінальним минулим. І, відповідно, вони проявляють "героїзм" не у боротьбі з вадами влади і тієї ж обласної прокуратури, яка в пору темних попередніх років не завжди проявляла себе принципово законно і чесно і зараз не завжди поспішає зі своїм моральним очищенням, а борються швидше з її достоїнствами.

Знову цитую: "Так звану акцію протесту проводять активісти ГО "Організований захист громадян", іншими словами "ОЗГ". Виконавчий директор вказаної організації громадянин К., особа добре відома в "певних" колах, як і переважна більшість членів цієї організації та учасників акції. Сама скорочена назва організації примушує замислитись…Безпосереднім приводом для протесту став призначений на 28 жовтня цього року розгляд апеляційним судом повторно після скасування Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ виправдувального вироку стосовно чотирьох членів групи, які обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 189, ч.2 ст. 187, ч. 2 ст. 146 КК України за касаційною скаргою прокуратури області. Чотири роки тому, у період з квітня по жовтень 2011 року, група з п’яти осіб (раніше судимі за тяжкі злочини), діючи за попередньою змовою та за раніше розробленим планом, з метою заволодіння чужим майном вимагали у мешканців м. Черкаси та Черкаського району грошові кошти, погрожуючи та застосовуючи до потерпілих фізичне насильство, а також здійснили розбійний напад. Характеризуючи осіб обвинувачених слід наголосити, що злочинці за відносно мізерну здобич (вимагали від 500 грн. до 1 тис. доларів США, а в перерахунку на національну валюту України – 7 тис. 972 грн.) по звірячому знущались над потерпілими. Як приклад, можна навести випадки з численними побоями кулаками в обличчя, сильними ударами ногами в область голови і тулуба, тілесними ушкодженнями битками. А вищим проявом їх жорстокої винахідливості виявилось викрадення мешканця Черкащини на початку квітня 2011 року. Так, злочинці погрожуючи застосуванням насильства, що не є небезпечним для життя та здоров’я і виразилося в залякуванні нанесення побоїв у разі невиконання їх вимог, примусово наказали чоловікові одягнутися та поїхати з ними. Сприймаючи погрози як реальні, боячись за своє життя та здоров’я, останній одягнувся та вийшов на подвір’я, де його посадили в мікроавтобус, на якому, проти його волі, перевезли до ставка одного з сіл Черкаського району. Приїхавши до вказаного ставка один з бандитів двічі вдарив потерпілого дерев’яною биткою по лівій ключиці, після чого потерпілого завели до будівлі охоронців ставка і металевим ланцюгом прикували за праву ногу до рейки та двох гир. Позбавивши волі останнього, злочинці утримували його у вказаному місці протягом трьох днів з корисливих мотивів, де спонукали до виплати на їх користь грошової винагороди в розмірі 25 000 доларів США, як умови його звільнення. Не полишають члени угрупування свої методи діяльності і протягом всього часу розгляду справи в суді, впливаючи на потерпілих підкупами, залякуванням та помстою, що свідчить про тривалий судовий розгляд, в тому числі судами апеляційної та касаційної інстанцій".

Ось такий є майдан по черкаські по нинішньому. Як пам’ятаємо, ще перший майдан за пори помаранчевої революції відзначався окрім його спрямованості проти несправедливої влади ще й тим, що він був напрочуд моральним і чистим, що за його пори в Києві значно знизилися злочинність. І другий за революції гідності мабуть би відзначився б цим, якби в нього не втрутилися "беркут" і тітушки з їх злочинними намірами та діями. А цей, черкаський, вже навіть не антимайдан, а чисто кримінілізоване дійство. Його учасники просто хочуть, щоб відпустили на волю кримінальних злочинців.

Дописувачі у своєму листі не називають ні звинувачуваних у злочині, ні прізвища організаторів цього майдану. Гадають, що їх і так знають в Черкасах усі. Адже процес судочинства повторюється неодноразово. Оскільки він набуває публічності, то ж, напевне, не зайве було б про свою позицію заявити і справжнім майданівцям. Якщо промовчать, то з’явиться ризик, що під маркою і стягами їх в країні ця пошесть пошириться, породиться ще немало акцій за зло і злочинність, проти добра та правди.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...