УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Роман Насиров
Роман Насиров
Украинский политик. Глава Государственной фискальной службы Украины. Президент Федерации дзюдо Украины

Блог | Міжнародна діяльність ДФС: підсумки 2016 року

Міжнародна діяльність ДФС: підсумки 2016 року

Протягом 2016 року Державна фіскальна служба проводила активну роботу, спрямовану на виконання зобов’язань України у сфері євроінтеграції. Як результат - поглиблення співробітництва з міжнародними організаціями, податковими та митними органами іноземних країн. У тому числі і за напрямками залучення міжнародної фінансової та технічної допомоги. А це - впровадження європейського досвіду в нашу роботу та імплементація актів європейського права.

Видео дня

Зупинюся окремо на міжнародних проектах, в яких ми беремо участь. Так, фахівці ДФС разом із колегами з Німеччини, Польщі та Литви почали спільний дворічний проект TWINNING, спрямований на розвиток інтегрованого управління кордонами.

Читайте: Ми це зробили!

Україна бере участь у проекті технічної допомоги ЄС "Підвищення потенціалу країн Східного Партнерства у сфері інтегрованого управління кордонами". В рамках цього проекту, з використанням інструменту TAIEX, було проведено тренінги для працівників ДФС та митниці для ознайомлення останніх з передовим європейським досвідом у цій сфері.

Ми продовжуємо активно працювати з Місією Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону, якою керує Єндрю Тесорьєр. Можна згадати і про проект "ЕVAL 2016" з моніторингу та оцінки процедур митного контролю на українсько-молдовському кордоні, а також співпрацю з Генеральним директором Генерального директорату з оподаткування та митного союзу Європейської комісії паном Стівеном Квестом та з Генеральним директором Європейського офісу з питань боротьби із шахрайством паном Джованні Кесслером.

Окрім підтримки наших партнерів з Євросоюзу, послідовною і масштабною виглядає співпраця з урядом США та нашими колегами у цій країні. Я дуже задоволений тим, що нам вдалося досягти високого рівня співпраці з американською стороною. Нагадаю, 23 травня 2016 року була підписана Угода між Урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки про взаємну допомогу між митними адміністраціями. Зі сторони США Угода була підписана Гілом Керліковські, керівником митної та прикордонної служби США. Про підписання цієї Угоди ми домовилися з паном Керліковські ще у червні 2015 року під час мого візиту до США. ДФС та прикордонна служба США протягом року узгоджувала правки до тексту Угоди, і нарешті вона не тільки підписана, але ми вже успішно співпрацюємо в її рамках. Це допоможе реалізувати спільні проекти зі зміцнення безпекової спроможності митних підрозділів ДФС і покращить діяльність служби у сфері протидії митним правопорушенням та боротьбі з контрабандою. Нагадаю, Сполучені Штати додатково виділяють Україні 220 мільйонів доларів на проведення реформ, у тому числі і на реформу нашої митної служби. Відтак наші країни будуть надавати одна одній адміністративну допомогу в попередженні незаконних дій та оборудок, які завдають збитків економікам обох країн. Також американські експерти з Департаменту казначейства США протягом року проводили у нас навчальні семінари з обміну досвідом. Це стосувалося питань супроводження великих платників податків, аудиту, трансфертного ціноутворення і міжнародного оподаткування, боротьби з корупцією, розробки ІТ-проектів.

Крім цього, постійно здійснюється співпраця з Посольством Сполучених Штатів в Україні – маю на увазі у тому числі роботу з реалізації 7-го етапу проекту "Надання технічної допомоги з метою посилення системи експортного контролю України та протидії розповсюдження зброї масового знищення". У рамках цього проекту відбулася закупівля і поставка обладнання з метою покращення наших можливостей щодо такого контролю.

Читайте: ДФС поклала під новорічну ялинку українцям 6 мільярдів доларів США

Окрема хочу згадати про головування України у Внутрішньо-європейській організації податкових адміністрацій (ІОТА). Що ж це означає для України?

По-перше, це визнання успішності наших реформ у податковій та митній сфері, по-друге, це підняття реноме ДФС на європейському рівні. Адже у червні 2017 року 21 Генеральна Асамблея ІОТА проводитиметься у Києві. Обрана тема: "Сумнівні тенденції та нові бізнес-моделі: виклики та наслідки для податкової адміністрації 21-го століття".

В митному напрямі відбулися не менш важливі події. Співпрацюючи з Всесвітньою митною організацією, нам вдалося відкрити свій Регіональний кінологічний навчальний центр у Хмельницькому. Чотирилапі випускники Центру надають неоціненну допомогу митникам у виявленні контрабандних товарів, таких як цигарки, зброя, наркотичні речовини тощо.

Серед інших організацій важливе місце займає Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). У 2013 році Україна набула членства у Глобальному форумі з прозорості та обміну інформацією з податкових питань і як член Глобального форуму взяла на себе зобов’язання з упровадження міжнародних стандартів прозорості автоматичного обміну інформацією. Так як обмін інформацією між податковими органами в умовах глобалізації є одним з головних завдань фіскальних органів, ми продовжуємо роботу з підготовки та реалізації Пілотного проекту щодо обміну даними про переміщення TIR за допомогою платформи SPEED-2. Також у рамках ОЕСР триває підготовка наших фахівців у Будапешті, Відні, Анкарі.

Читайте: Реформи в Україні визнали ефективними

Ми активно працювали з Міжнародним валютним фондом у контексті виконання зобов’язань України у сфері економічної та фінансової політики у рамках роботи двох місій експертів МВФ. Також працювали дві місії з питань митної справи. У рамках програми технічної допомоги Податково-бюджетного департаменту ДФС працювали короткострокові місії експертів ЄС з питань інституційної реформи, гармонізації баз оподаткування тощо. Відбувалася робота й у межах програми Світового Банку з нарощування потенціалу трансфертного ціноутворення.

Насправді, на всіх аспектах нашої діяльності зупинитися важко, адже їх дуже багато. Тут і розвиток договірної бази, і посилення контактів з дипломатичними представництвами в Україні. Ми раді використовувати будь-який успішний досвід наших іноземних партнерів, будь-яку допомогу у завершенні кардинальних реформ фіскальної служби та митниці та пришвидшенні інтеграції України у команду розвинених країн світу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...