БлогиМир

Червона риба не є найбільш цінною

3.2т

Лікувальні властивості рибних жирів були виявлені на початку XIX ст., задовго до відкриття вітамінів.

На початку XX ст. проводилося багато досліджень харчування арктичних народів, ескімосів і інуїтів Канади та Ісландії, які, як виявилося, ніколи не хворіли атеросклерозом. Цей факт пов'язали зі значною кількістю риби в раціоні.

Однак теорія про здатність рибних жирів сповільнювати процеси старіння сформувалася в результаті вивчення довгожительства японців.

У 1983 р в опублікованих ВООЗ статистичних щорічниках "The World Health Report" Японія за очікуваною тривалістю життя (74,2 років для чоловіків і 79,8 для жінок) виявилася на першому місці, випередивши колишніх рекордсменів Швейцарію і Швецію.

Пояснити японське довгожительство будь-якими соціальними або економічними факторами було дуже важко.

За рівнем життя населення Японія тоді помітно відставала від США і Західної Європи. Витрати на охорону здоров'я в розрахунку на кожного жителя були в Японії вдвічі нижчими, ніж в Європі і втричі нижчими, ніж в США.

Пенсійне забезпечення японців завжди було дуже скромним. Відпустка японських робітників не перевищував двох тижнів, а тривалість робочого тижня була на 11 годин більше, ніж у розвинених західних країнах.

Японці відчували більше стресів через тісноту в своїх оселях, напружену обстановку в навчальних закладах і на роботі, в результаті частих для цієї країни землетрусів і цунамі.

"Кароші" - "раптова смерть на роботі від перенапруги", - це специфічний японський термін.

В аналітичному огляді британських експертів "Чому японці живуть довше?" народилася "рибна теорія" японського довгожительства.

Наполегливі рекомендації щодо збільшення вживання рибних продуктів мали успіх. Вилов риби в річках, озерах, морях і океанах почав швидко зростати і збільшився з 70 млн т в 1983 р до 93 млн т в 1996-му. Але це був пік. Після 1997 р вилов риби в природних водоймах став скорочуватися, бо порушилося її біологічне відтворення.

Тому зростання споживання рибних продуктів почало відбуватися за рахунок штучного вирощування деяких порід риб в морських загатах (лососеві) і прісноводних водоймах (короп, вугор).

Вилов риби в штучних загатах і водоймах або на "рибних фермах" (аquaculture) виріс до 60 млн тон, з них 70% добуває Китай.

Однак продукція рибних ферм не є повноцінною.

- Незамінні жирні кислоти в складі жиру риб утворюються в морських водоростях, а не в організмі риб.

- Риби в загатах харчуються комбікормами, а не планктоном.

- У жирах штучно вирощених риб можуть накопичуватися діоксини, ртуть, пестициди та інші шкідливі сполуки.

- У США нещодавно була введена заборона на імпорт деяких рибних продуктів з Китаю у зв'язку з їх забрудненням канцерогенами і похідними антибіотиків.

- Антибіотики часто додаються в штучні водойми для профілактики рибних хвороб, звичайних в дуже густій рибній монокультурі.

Це є розплатою за комфортне життя, коли всі нагодовані, і не потрібно виходити в море і важкою працею ловити рибу.

ОМЕГА-3 І РИБА

- Омега-3 жири потрібно шукати в ОСЕЛЕДЦІ та СКУМБРІЇ, але не в лососі (як правило, весь супермаркетний лосось - це риба, яка народилася і виросла в неволі, на штучних кормах, тому омега-3 там знайти проблематично), тому для любителів лише червоної риби бажано доповнювати раціон омега-3 жирами з капсул;

- Омега-3 збережені виключно у СИРІЙ (засоленій або мороженій) рибі, оскільки будь-яка термічна обробка (варіння, смаження, запікання) змінює їх формулу і на "виході" Омеги-3 там немає;

- Для безпечного споживання такої риби потрібно купувати добре просолений оселедець або скумбрію і потім вимочувати у воді;

- Не вибирайте "малосольну" рибу, щоб знизити ризик зараження глистами;

- Поєднуйте рибку з корисними "компаньйонами" - зерновим хлібом, зеленню, овочами, натуральними напоями (настоєм шипшини, узварами та компотами без цукру, березовим соком і тп).

Читайте все новости по теме "Жить здорово" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Наши блоги