, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

"ДНР/ЛНР" можуть існувати ще понад 20 років

20.7т

"Термін придатності" самопроголошених республік, яким свого часу "допомогла Росія" - необмежений.

Необмежений він за умови постійної підтримки з боку Російської Федерації, адже всі ці так звані "республіки" (починаючи з Абхазії, Придністровської Молдавської Республіки, Південної Осетії і закінчуючи "ДНР" і "ЛНР") – проекти московських спецслужб.

Історія цих "республік" розпочалась із просування Росією свого бажання зберегти Радянський Союз. Але коли їм це не вдалося, то Кремль просто поставив собі за мету, завдяки конфлікту, тримати в напрузі якомога більше країн, які раніше були у складі союзу.

Звісно, створення цих псевдоресбулік було б неможливим, якби не було б внутрішнього підґрунтя і мотивів для того, щоб реалізувати цей проект. Так, певну незадоволеність абхазів використали з метою підсилення сепаратистких настроїв в країні. Така ж річ спрацювала і в Україні, позаяк у всіх регіонах нашої країни є люди, які не ідентифікують себе як українці. Більше того, на сході нашої країни кількість таких людей була критична. Злий жарт з Донецькою і Луганською областями зіграло і їх місцерозташування - на кордоні з Росією.

У 1996 році я був свідком цікавого випадку: я стояв у черзі і до мене підійшла бабуся, яка запитала: "А де тут голосують за Єльцина?". Ця бабуся вже 5 років жила в Україні, але так того і не зрозуміла. Вона (бабуся. – Ред.) дивилася російське телебачення і знала, що сьогодні – вибори президента в Росії, а тому й уявити не могла, що після розпаду союзу, шляхи Росії і України розійдуться.

Відсоток людей на Донбасі, які тісно поєднують себе з Росією переважав довгий час. Відсоток таких людей в інших країнах посприяв тому, що країна-агресор забрала у них вагому частину території і живуть вони так уже понад 20 років. Власне, аналогічну перспективу "ДНР" і "ЛНР" виключати не слід, якби це прикро не звучало.

Така ситуація у світовому досвіді не нова: понад 70 років виповнюється кіпрському конфлікту, "незалежну" частину якого донині підтримує Туреччина. Перспективи об’єднання Кіпру, як і повернення Придністров’я до Молдови, погодьтеся, туманні. Вони такі ж туманні, як і повернення Донбасу без деокупації.

Всю цю систему може зламати тільки сама Росія, на яку вплинуть певні зовнішні чи внутрішні чинники. І як би це не науково не звучало, але зараз ми спостерігаємо події типу "чорного лебедя", які дуже важко спрогнозувати.

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги