Не можу не поділитися найбільшими враженнями від системи німецької дошкільної освіти: конституцією гарантоване право на дитячий садок з 2-х місяців від народження (!!!).

Державні та приватні дитсадки фінансуються державою через систему ваучерів (від 450 до 1000 євро у залежності від віку дитини та часу її перебування у дитсадку). За харчування батьки платять окремо 23 євро щомісяця - у дитсадку зазвичай їжа не готується, а її забезпечують кейтерингові компанії.

Ліжечок у німецьких дитсадків взагалі немає (!!!) - дітки сплять на матрасиках не вище 10-12 см висотою, щоб не забитися, якщо вони з них раптом впадуть...

Спальна кімната у німецькому дитсадку.

Це дошка з розкладом занять німецьких малюків: математика, мова, мистецтво, спорт і, звичайно ж, ігри.

Двотижневе меню німецьких малюків: зранку - мюслі чи кашка, булочка з маслом, сиром чи повидлом на вибір, на обід - макарони з овочами, індичкою чи то риба з рисом, іноді картопля, на підвечірок - шоколадний сирок, канапки з сиром, шинкою, вафлі та кекси. На сніданок та вечерю завжди свіжі фрукти на вибір, на обід - свіжі овочі. З напоїв: вода, яблучний сік, фруктовий чай та молоко на вибір.

Читайте все новости по теме "Блог киевлянина" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости