Чи страшні для України вибори на Донбасі?

88

Західні партнери вимагають від української влади ухвалити в найближчі тижні закон про вибори на окупованій частині Донбасу, а самі вибори провести не пізніше червня, що викликало непокоєння збоку представників багатьох політичних кіл.

Масла в вогонь підлила заява нардепа Є. Фірсова, що олігарх Р. Ахметов і голова фракції "Опоблоку" Ю. Бойко почали систематично літати до Москви і про щось там домовлятись.

Також Фірсов заявив, що у Росії немає планів визнавати окуповані території самостійними державами, тому що це дуже дорого. Напроти, "завдання Росії зараз - зруйнований, бідний, зазомбований Донбас всучити назад Україні. Щоб це був такий троянський кінь, який би намагався впливати на політику країни, вибирав делегатів до парламенту, легітимних представників в органи влади. Щоб той Донбас, який не контролюється і який ми вважаємо терористичним і чужим, щоб він нас послаблював і був каменем, прив'язаним до ноги України. Я це кажу як людина, яка прожила 25 років в місті Донецьку, у якої там залишилися родичі, друзі, однокласники. І жодним чином на цей російський план, який тут лобіює і просуває Медведчук, нам не можна вестися", - заявив політик.

Я не жив у Донецьку 25 років, але перебуваючи в зоні АТО вже десятий місяць, теж маю деяку уяву та власну думку щодо людей вказаного регіону. Так от я не бачу проблеми у цих виборах. Проблема в іншому, що за два роки війни, держава зробила дуже мало, щоб переорієнтувати мешканців Донбасу, що мали не досить проукраїнські погляди в свій бік, і саме тому й лунають такі фрази як – "зазомбований Донбас всучити назад Україні".

Я не є мешканцем цього регіону, хоча полюбив його не менш, а ніж рідну Хмельниччину, але мені, як Українцеві прикро чути "від Донецького", що частину України хтось там хоче "всучити назад" тій самій Україні. Це навіть алогічно, а ще й досить аморально розкидуватись землями, за які полягли тисячі українців, як і вважати "той Донбас, який не контролюється – терористичним і чужим".

Дивна логіка у шановного нардепа. Єдине, що тут хоч якось пояснює так це те, що він прожив 25 років у Донецьку. Мабуть це безслідно не проходить, судячи з його ж висловів про зомбування. Бо якщо якесь опудало, накшталт Плотніцького чи Захарченко, захопило вже згаданий Хмельницький або Київ, де зараз проживаю, в мою голову й думка не сягнула лише через це назвати їх "терористичними і чужими".

Впевнений, саме через таке "професійне і любляче" ставлення до проблем Донбасу, зокрема й з боку "мешканців" Верховної Ради, які невідривно поєднанні з проблемами всієї країни, ми й досі по вуха сидимо у тих самих проблемах.

Що ж до самих виборів, то справа тут не в Донбасі і не в позиції західних партнерів щодо нього. Доречи, питання щодо відновлення безпеки на Донбасі має стати першим у виконанні Мінських домовленостей, без цього там не можна проводити вибори або чекати від Верховної Ради імплементації відповідного законодавства – таке переконання під час промови перед слухачами Києво-Могилянської академії висловив Посол США Джеффрі Пайєтт. Може він теж зазомбований, чи грає на боці Путіна?

Але ж поглянемо на останнє дослідження Київського міжнародного інституту соціології, згідно якого, Ю. Тимошенко випередила П. Порошенка у президентському рейтингу – 10,9% українців проголосували б за неї і 9,3% – за нинішнього главу держави, якби вибори президента України відбувалися в середині березня ц.р., за ствердженням фахівців інституту.

Так от, на мою думку саме тут і криються усі наші проблеми, а не у виборах на Донбасі, "зомбуванні", чи "російському плані щодо всучення назад терористичного і чужого Донбасу в Україну". Якщо б ми за два роки, як того очікувала більшість простих людей, що повстала проти свавілля влади, спромоглись насправді показати своє європейське нутро та козацький норов, то сьогодні не те що "зазомбований Донбас", а й більша частина не менш зазомбованої Росії навколішки благала б її окупувати будь-яким чином, аби позбутись їх Путіна, як страшного сну, але нажаль, маємо лише заумні балачки про "російський план, на який нам не можна вестися" та каруселі з рейтингами, в яких нам знов підсовують "вчорашніх героїв", які два десятиліття грабували країну і фактично й привели її до цієї страшної кровавої трагедії. Ніби окрім них, інших в світі не існує і лише вони будуть вічно по колу ходити, як ті віслюки, що качають воду з криниці, змінюючи час від часу один одного та висмоктуючи кров з країни, бо багата ще та криниця і є що качати та за для чого по колу ходити…

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости