УкрРус

Як позбавити бойовиків можливості політспекуляцій

21 жовтня ГІ "Права Справа" повідомила про те, що "уряд ЛНР" заборонив діяльність на окупованих територіях представництв іноземних недержавних організацій,які здійснювали постачання вакцин від поліомієліту.

Українська сторона була готова передати ці вакцини, але бойовики тягнули з прийняттям рішення. Життя і здоров'я дітей було для них менш важливим, ніж вказівки московських кураторів, за якими очільники бойовиків хотіли створити штучну гуманітарну катастрофу і звинуватити Київ у блокуванні постачання вакцин та виникненні епідемії.

Так само бойовики реагували на українську гуманітарну допомогу, яку неодноразово пропонували надати як волонтери, так і державні структури. Таким чином, на тимчасово окупованих територіях створювався образ "дружньої" Росії, чиї вояки прийшли на допомогу і, відповідно, "ворожої" України.

23 жовтня,після публікації інформації ГІ "Права Справа" і професійної роботи п.І. Геращенко, управління з координації гуманітарних питань ООН і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) були акредитовані в "ЛНР".

Про це повідомив голова "комісії з акредитації іноземних гуманітарних організацій" Василь Нікітін. Він уточнив, що раніше з цими організаціями "влада республіки не змогли знайти спільну мову, але тепер всі питання доопрацьовані, і місія ООН отримала акредитацію".

Проблему акредитації міжнародних організацій на території "ЛНР" було вирішено. Щодо питання постачання українською стороною вакцин від поліомієліту, то в "ЛНР" заявляють, що питання з вакциною вони вирішують за допомоги РФ.

Але є друге питання, воно не менш важливе і актуальне.

Наразі, т.зв. міністерством охорони здоров'я самопроголошеної "ЛНР" і особисто "міністром охорони здоров'я ЛНР" Ларисою Айрапетян блокується питання передачі на окуповані території українських медикаментів на загальну суму до 10 мільйонів гривень, призначених для дітей-інвалідів. Ці ліки, призначені для лікування і підтримки здоров'я дітей, хворих на муковісцидоз, цукровий діабет, ДЦП, гемофілію, хронічний вірусний гепатит і онкологічні захворювання.

Ці ліки виділяються в рамках загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини". Ліки наразі знаходяться в обласній дитячій лікарні в Лисичанську.

Звертаю увагу управління з координації гуманітарних питань ООН і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) , що бойовики блокуючи постачання українських ліків на тимчасово окуповані території, спекулюють на цій темі, звинувачуючи Україну в небажанні допомагати хворим людям.

Звертаюся з проханням до п.І. Геращенко, як до дипломата,підняти це питання під час мінських зустрічей контактної групи по врегулюванню ситуації в Україні в спілкуванні з представниками "ЛНР" та міжнародних організацій.

Бажано, аби гарантом процесу передачі ліків стало управління з координації гуманітарних питань ООН і Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), які мають акредитацію на території самопроголошеної ЛНР.

Таким чином ми вирішимо одразу два питання – допоможемо хворим дітям, які вкрай потребують цих медикаментів, і позбавимо бойовиків можливості політичних спекуляцій, метою яких є очорнювання України і стрворення образу "братньої Росії" на тимчасово окупованих російськими військами територіях українського Донбасу.

Присоединяйтесь к группам "Обозреватель Блоги" на Facebook и VKontakte, следите за обновлениями!

Наши блоги