Чи хочемо ми реальних змін у місті?

Чи хочемо ми реальних змін у місті?

Перші дні роботи Київради видаються невтішними. Ремонту та відновлення потребує не лише приміщення Київради, а й вся система роботи представницького органу міста Києва. Але, напевно, перші зміни повинні відбутись у свідомості та в інститутах громадянського суспільства.

Видео дня

Основне завдання поставлене суспільством та новообраним Мером та Президентом перед київською владою - подолання корупції у місті. Натомість, у профільну комісію Київради записались лише три депутати. Зрозуміло, що розпоряджатися землею та майном значно цікавіше.

Вихід з зачарованого кола я вбачаю лише в створенні надійних механізмів громадського контролю за тим, що відбувається у кожному будинку та кожному комунальному підприємстві міста. Моїм завданням та завданням комісії є, перш за все, надання громаді таких важелів. Саме на це розрахований мій перший проект рішення Київради.

В чому суть запропонованих змін?

Найкращим контролером використання коштів завжди є власник. На жаль, більшість будинків Києва залишаються у комунальній власності, оскільки процес передачі будинків у власність ОСББ з ряду причин не набув масовості.

Відповідно до проекту ми даємо можливість кожному будинку обрати свого "управдома" - уповноважену особу будинку. Уповноважені особи будинку обиратимуться на загальних зборах власників квартир багатоквартирного будинку. Саме уповноважений представлятиме будинок в усіх підприємствах, установах та організаціях. Рада уповноважених осіб буде впливати на порядок використання коштів, якими оперує відповідний ЖЕК, та контролюватиме цей процес. Перевіряти якість наданих послуг, формувати разом з ЖЕКом черговість та об'єм ремонтних робіт, візувати акти приймання-передачі зазначених робіт. Більше того, рада зможе рекомендувати звільнення "нерозторопних" чи корумпованих керівників житлово-експлуатаційних контор. В подальшому уповноважені будуть наділені й іншими правами.

Фактично, мій проект рішення ставить за мету підготувати майбутніх голів об'єднань співвласників до відповідальної роботи з управління та контролю за коштами власників квартир, які вони сплачують у вигляді комунальних платежів.

Розумію, що проект навряд буде радісно сприйнятий всіма. Прошу долучитись до його громадського обговорення та брати на себе відповідальність за те, що відбувається у місті та у вашому будинку.

Про статус уповноваженої особи будинку з питань житлово-комунального господарства