newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Штрафні очки чи рейтинг парламентського досвіду?

Штрафні очки чи рейтинг парламентського досвіду?

В Україні на козацьких радах існував такий звичай – нанизувати на списи старшину, яка, кажучи сучасними словами, була "корумпованою", "не виконувала передвиборчих обіцянок" і т. ін. У цьому плані хочу звернути увагу передовсім не на каральний, а на інший, так би мовити, побічний позитивний ефект. Страчений марновладець, здирник і хапуга – "в силу об"єктивних причин" вже не міг знову, кажучи по-сучасному, балотуватися на наступний термін. Такий механізм і забезпечував "свіжу кров" в органах самоврядування, належну ротацію кадрового складу тодішньої влади. Не в приклад владі нинішній, в якій ми від виборів до виборів простежуємо вертеп практично з одними й тими ж "акторами", таке собі кадрово-персональне пересипання з пустого в порожнє.

Сьогодні, тільки ми, виборці, можемо запровадити механізм швидкого оновлення влади. А саме, пропоную перед наступними виборами до Верховної Ради запровадити шкалу підрахунків, яка б фіксувала перебування всіх кандидатів у попередніх скликаннях ВР (у тім числі й поточному) – шляхом нарахування штрафних очок. Так, за депутатство у першому скликанні – 1 очко, другому – 2 очки… 7 очок – за нинішнє. Тобто до "резюме" кожного кандидата додавати кількість штрафних очок за попереднє перебування у Раді. Партійні списки також таким чином перерахувати й вивести загальну суму балів кожної партії, що восени-2012 балотуватимуться до ВР. Відтак, маючи таку інформацію – ми й будемо робити свій вибір!

Видео дня

Вищенаведену пропозицію я "запустив" для обговорення у соціальних мережах та форумах різних сайтів. Відгуки на неї виявилися діаметрально протилежними. Від цілковитого схвалення до повного неприйняття. Вочевидь, позитивно, з неприхованим ентузіазмом таку пропозицію сприйняли нові політики (та їхні прихильники), які не мають "громіздкого багажу" депутатства попереднього скликання. Інші ж, навпаки – заперечували цю ідею, переконуючи, що попереднє депутатство не обов"язково є провиною, а в деяких випадках, навіть, чеснотою. При цьому наводили порівняльні приклади персоналій: тих, хто вже депутатствував та тільки збирається цим зайнятися. І ці порівняння, на думку тих, хто порівнював, були на користь колишніх та нинішніх парламентарів.

На ці аргументи у диспутах я відповідав у такому плані. Головне, щоб люди мали систематизовану інформацію про попередню парламентську діяльність кожного кандидата та "історичний багаж" кожної партії. Адже поширеними штампами передвиборчої риторики є гасла типу "нового життя", "нового мислення", приходу до влади "нової команди". От цей показник і має засвідчити наскільки насправді НОВА та чи інша команда. Звісно, зі свого боку я дещо упереджено назвав запропонований показник "штрафні очки", але можна дати емоційно нейтральне визначення, скажімо – "історичні бали", "рейтинг ретроспективи" чи "коефіцієнт парламентського досвіду". А виборці нехай вже самі визначаються: його рівень – це плюс чи мінус?