Олег САЛЕНКО: Заснути можна під такий футбол

Збірна України здобула другу поспіль перемогу у відбірному турнірі чемпіонату Європи-2008. У фарерському містечку Тофтір, населення якого становить 800 осіб, а стадіон "Сванґаскард", облаштований у скелі, може прийняти 5000 глядачів, підопічні Олега Блохіна виграли в місцевої збірної — 2:0.

Фарери дебютували у відбірних турнірах чемпіонату Європи 1990 року. Тоді острів’яни створили гучну сенсацію. Команда рибалок, учителів, фермерів та сантехніків у шведській Ландскруні перемогла учасника Мундіалю-1990 збірну Австрії — 1:0.

1993-го Фарерська федерація футболу запросила до керма збірної найкращого футболіста Європи-1977 данця Алана Сімонсена. При ньому острів’яни фінішували передостанніми у кваліфікації до Євро-1996, а 1999 року зуміли зіграти вдома внічию (2:2) з шотландцями.

Нинішній наставник збірної Фарер Йоґван Мартін Ольсен очолив команду в жовтні 2005 року. Під його керівництвом острів’яни провели п’ять матчів нинішнього відбірного циклу. Програли всі поєдинки і не забили жодного м’яча. Щоправда, литовці на Фарерах забили єдиний у зустрічі м’яч на передостанній хвилині.

На матч із Україною Ольсен запросив 20 футболістів. Професійно футболом займаються тільки троє гравців: захисник Йон-Рой Якобсен та півзахисник Суні Ольсен виступають за данський "Ольборг", а півзахисник Сімун Самуельсен захищає кольори ісландського "Кефлавіка".

Найкращий бомбардир Кубка світу-1994 Олег Саленко каже, що дивився матч одним оком.

— Заснути можна під такий футбол, — каже він. —

Ні тактики, ні думки якоїсь. При цьому наш правий фланг до перерви одного разу провалився, це ж треба було примудритися.

Відсутність Шевченка Саленко назвав правильним кроком:

— Що Шеві робити у такій грі й на такому газоні? Хай готується до матчу з Литвою. А те, що він — капітан збірної, ну так у Казахстані два з половиною роки тому наш капітан також не грав, а на матч з Італією в жовтні навіть не полетів. Хочете, щоб капітан грав незважаючи ні на що — обирайте ним Тимощука.