"Северный поток" 1 и 2 разрушены: эксперты рассказали детали

2 минуты
48,4 т.
'Северный поток' 1 и 2 разрушены: эксперты рассказали детали

Сегодня в Еврокомиссии состоялся брифинг по разрушенным Nord Stream 1 и Nord Stream 2...

Видео дня

И я не ошибся в определении. Ибо две трубы именно "разрушены". Речь идет не о локальных повреждениях двух подводных газопроводов, а их затоплении, работу которых возобновить практически невозможно. Эксперты и техники, прибывшие в Еврокомиссию для дачи своих экспертных оценок, говорят, что газ с каждым днем все меньше и меньше выходит на морскую поверхность и через несколько дней утечка газа из дырявых труб полностью прекратится. Простая физика, объясненная экспертами. Морская вода в разы тяжелее газа и она заполняет трубы из-за прорывов в них. И скоро Nord Stream 1 и Nord Stream 2 будут полностью затоплены.

Далее текст на языке оригинала.

Данія планує найближчим часом опустити на дно Балтики спеціальних роботів, аби зробити фотознімки та відео пошкоджених дільниць газопроводів. Після того можна буде дати більш правдиву оцінку тому, що сталося: диверсія, випадкові зіткнення підводних човнів тощо.

Прориви труб відбулись на глибині близько 70 м неподалік острова Борнхольм (Данія) в Балтійському морі майже одночасно – одразу за межами територіальних вод Данії, однак в межах її виключної економічної зони.

Усього було зафіксовано три потужних витоки. Професор Шведського національного сейсмоцентру SNSN Б'єрн Лунд заявив, що на маршрутах залягання трубопроводів сталися підводні вибухи — вочевидь штучної, а не геологічної природи. Ймовірно, вони стали причинами витоків. Тепер навколо цього місця видно гігантську вируючу "воронку".

Але на головне питання журналістів: кому вигідна така диверсія? – експерти не змогли дати відповідь. Якщо це робота самих росіян, то яка мета? Не платити штрафи за невиконання поставок газу в Німеччину? Так можна було зробити значно простіше й імітувати аварію, пожежу у Bиборзі, на основній насосній станції цих газопроводів. Чи вигідно це німцям? Також ні. Питання залишається відкритим і нез'ясованим. Але версій є дуже багато...

Ну та й чорт з ними, з тими Північними потоками! Натомість учора у відбулось урочисте відкриття газогону Baltic Pipe, який пролягає з Норвегії, через Данію, далі по дні Балтійського моря до польського Свиноустя і Голенюва. Від так Польща повністю унезалежнилась від російського газу.

Радий за вас, брати Поляки!

''Северный поток'' 1 и 2 разрушены: эксперты рассказали детали
''Северный поток'' 1 и 2 разрушены: эксперты рассказали детали
disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...