У Тернополі дехто вже пробує під себе зробити з ОСББ — ЖЕК

295

У Тернополі з’явились люди, які набирають під себе відразу декілька ОСББ. Нагадаємо, першого липня 2015 року вступив у дію закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ухвалений Верховною Радою 14 травня 2015 року.  У відповідності до Закону тернополяни зобов’язані впродовж року вибрати управителя своїх будинків.  Для тих, хто не зможе визначитися до 1 липня 2016 року, відповідно до Закону, управителя призначить орган місцевого самоврядування.

Втім, дехто, заявляють громадські активісти, намагається скопіювати стару систему під себе.

— До мене звернувся мій знайомий і розказав, що в їхньому будинку, а це будинок на 240 квартир, там 8 під’їздів, головою ОСББ буде  Мар’яна Заремба, яка вже є головою ОСББ в двох інших будинках. Ця жінка не мешкає в тому будинку, а просто збирає під себе будинки, — розповідає керівник обласного осередку ГО “Ідея нації” Олексій Станько.  — Коли на зборах її почали питати, як вона збирається вирішувати проблеми, жінка зам’ялась. В результаті будинок вибрав собі іншого голову.

Олексій Станько каже, що голова ОСББ має жити в будинку, знати проблеми, спілкуватись з сусідами, допомагати з субсидіями і проводити роз’яснювальну роботу, а не бути людиною з вулиці.  Такі випадки, каже активіст, не поодинокі.

— Держава дала можливість контролювати потік коштів і самим вирішувати, куди вони підуть, а, бачимо, дехто намагається робити під себе маленькі ЖЕКи і на тому заробляти.

— Якщо говорити про старі будинки, то тут треба буде і комунікації десь міняти, електромережу, труби і так далі. Це ж повинен хтось робити, якісь фірми. Щоб не було потім такого, що право здійснювати ці роботи отримують фірми наближені до управляючого, які робитимуть це все втридорога.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости