УкрРус

У Тернополі дехто вже пробує під себе зробити з ОСББ — ЖЕК

421

У Тернополі з’явились люди, які набирають під себе відразу декілька ОСББ. Нагадаємо, першого липня 2015 року вступив у дію закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», ухвалений Верховною Радою 14 травня 2015 року.  У відповідності до Закону тернополяни зобов’язані впродовж року вибрати управителя своїх будинків.  Для тих, хто не зможе визначитися до 1 липня 2016 року, відповідно до Закону, управителя призначить орган місцевого самоврядування.

Втім, дехто, заявляють громадські активісти, намагається скопіювати стару систему під себе.

— До мене звернувся мій знайомий і розказав, що в їхньому будинку, а це будинок на 240 квартир, там 8 під’їздів, головою ОСББ буде  Мар’яна Заремба, яка вже є головою ОСББ в двох інших будинках. Ця жінка не мешкає в тому будинку, а просто збирає під себе будинки, — розповідає керівник обласного осередку ГО “Ідея нації” Олексій Станько.  — Коли на зборах її почали питати, як вона збирається вирішувати проблеми, жінка зам’ялась. В результаті будинок вибрав собі іншого голову.

Олексій Станько каже, що голова ОСББ має жити в будинку, знати проблеми, спілкуватись з сусідами, допомагати з субсидіями і проводити роз’яснювальну роботу, а не бути людиною з вулиці.  Такі випадки, каже активіст, не поодинокі.

— Держава дала можливість контролювати потік коштів і самим вирішувати, куди вони підуть, а, бачимо, дехто намагається робити під себе маленькі ЖЕКи і на тому заробляти.

— Якщо говорити про старі будинки, то тут треба буде і комунікації десь міняти, електромережу, труби і так далі. Це ж повинен хтось робити, якісь фірми. Щоб не було потім такого, що право здійснювати ці роботи отримують фірми наближені до управляючого, які робитимуть це все втридорога.

Наши блоги