, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

На Заході України археологи віднайшли речі часів мезолітичної епохи

1.4т

Археологи дослідили раніше не вивчені села Срібне та Крупець, що у Радивилівському районі Рівненщини. Там науковці віднайшли монети литовсько-польської доби, фрагменти кераміки, скляну намистину з часів давньої Русі, знаряддя праці з кремнію та навіть наконечники стріли, який відноситься до епохи мезоліту. Тому можливо, що перші люди на території Радивилівщини ще з`явилися 35 тисяч років тому.

Відтак, на околиці селі Крупець поблизу житлових будинків селян було знайдено місце, де колись було укріплення та бастіон замку приблизно XII століття.

А ще археологи дослідили, що поблизу даного села у минулому розташовувалося 3 великі поселення людей Давньоруського періоду. Вони припускають, що в канаві, яка зображена на нижньому фото, могла протікати річка навколо замку. Загалом в цій місцині роботи тривали менше тижня.

А виникла така ідея дослідити рідний край у історика із Радивилова Дзьобака Володимира, який хотів написати про село Срібне книгу, але йому не вистачало інформації. Тоді і вирішив підключити владу та науковців.

- Ще раніше хотів дослідити ці місця, але як тільки вирішив написати книгу, відразу взявся за цю справу. Взагалі нам потрібно шукати свою давню історію, показувати нинішнім поколінням, що насправді колись відбувалося. Бо в той час, як Росія ставить пам`ятник Володимиру Великому і масово придумує свою несправжню історію, на жаль, в Україні не те що немає протидії цьому процесу, у нас взагалі нічого не робиться. Тому варто відроджувати пам`ять минулого, - висловлює свою думку пан Дзьобак.

Також він сподівається, що віднайдені під час розкопок речі допоможуть поповнити місцевий краєзнавчий музей, в якому не вистачає артефактів.

Очільник археологічної групи Олексій Войтюк, який і, власне, проводив розкопки, розповідає: "Останні дослідження доводять, що південь Рівненщини в часи раннього залізного часу та Київської Русі був дуже густонаселеним. Раніше вважалося навпаки. Нині ми можемо сказати, що це район з колосальною кількістю пам`яток".

Голова Радивилівської РДА Володимир Кондик каже, що таку діяльність необхідно проводити заради популяризації краю, для створення нових туристичних маршрутів та відновлення історичної пам`яті і висловлює надію, що на цьому дослідження Радивилівщини не завершиться.

До слова, розвідкові роботи Радивилівського краю тривають ще з 2014 року. Нині там досліджено 41 пам`ятку. За цей час археологи також встигли віднайти поблизу поля Берестецької битви могильник, який датується раннім залізним віком; крем`яну майстерню, частина якої знищена; поселення давніх слов`ян; фрагменти кераміки литовсько-польської доби; атрибути козацької доби; матеріал ХVII століття та навіть курган на лівому березі місцевої річки.

Дослідники бідкаються, що тут перед ними добряче попрацювали так звані "чорні" археологи, тому спочатку було важко щось віднайти. Не виключено, що старовинних речей могло б бути більше в декілька разів. А наступні роботи по дослідженню Радивилівського краю розпочнуться вже весною.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги