УкрРус

На Рівненщині відкрито унікальний Навчально-практичний центр

750

style="padding-top:20px; border-color:#fff;">

Вище професійне училище №22 (ВПУ-22) в м. Сарнах на Рівненщині стало першим пунктом у масштабному українсько-швейцарському освітньому проекті «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні».

В рамках ініціативи на базі ВПУ-22 було відкрито унікальний для України Навчально-практичний центр (НПЦ) санітарно-технічної освіти за європейськими технологіями. Тепер НПЦ у Сарнах стане першим в Україні закладом, де щороку готуватимуть спеціалістів-сантехніків найвищого професійного рівня, забезпечуючи доступ до європейських технологій і навчальних програм.

Українсько-швейцарський освітній проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» реалізований Швейцарським бюро співробітництва в Україні, Міністерством освіти і науки України, Представництвом Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ в Україні та Ресурсним центром ГУРТ. Проект спрямований на сучасну підготовку українських студентів професійних закладів за спеціальністю «слюсар-сантехнік», які навчатимуться та вдосконалюватимуть професійні навички на базі новітнього устаткування та за участю досвідчених швейцарських експертів.

Ключова мета проекту – стимулювати в Україні конкурентоспроможні на європейському ринку сучасні програми професійної санітарно-технічної освіти. Він покликаний, зокрема, й відновити престиж професійно-технічної освіти в Україні, повернути довіру до українських спеціалістів у цій галузі, створити свого роду канал передачі досвіду і знань безпосередньо від провідних європейських компаній до молодих спеціалістів в Україні.

Училище у Сарнах було обрано місцем відкриття першого такого центру завдяки досвіду його персоналу, який першим зумів підготувати всі класи. Також, це один із найстаріших у країні закладів такого типу з понад 80-літньою історією.

«Ми хочемо допомогти професійно-технічним коледжам підготувати конкурентоспроможних фахівців за новими навчальними програмами та на новому обладнанні. Це буде сприяти їх працевлаштуванню та набуттю необхідних практичних навиків», – прокоментував Хольгер Тауш, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні,ключового донора проекту.

Представникіншого донора проекту, Голова Представництва Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ в Україні Олексій Раков відзначив: «Відкриття першого в Україні НПЦ у Сарнах надає свого роду сarte blanche на реформування української системи санітарно-технічної освіти і створення бази для підняття престижу професії в Україні на до того недосяжний рівень. Це є наша перша велика перемога. І ми не зупинимося на цьому, продовжуючи розвивати проект й у 5 інших регіонах України».

Відкриття наступних навчально-практичних центрів санітарно-технічної освіти за європейськими стандартами відбудеться вже до кінця 2016 року ще в 5 регіонах України: Донецькій, Полтавській, Чернігівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Загалом освітній проект, що триватиме 48 місяців, був представлений у 2014-му і завершиться у 2018 році. Проектом передбачено розробку нових навчальних програм, підготовку методистів та викладачів, забезпечення закладів належним професійним обладнанням європейського рівня, на якому навчатимуться учні, та, власне, навчання учнів. У реалізацію проекту донори профінансують майже півмільйона швейцарських франків.

Швейцарське бюро співробітництва в Україні

На початку 90-х років Швейцарія визнала незалежність України і з того часу надає допомогу Україні через двосторонні та багатосторонні проекти співробітництва. У 1997 році Швейцарія та Україна уклали двосторонню угоду щодо технічної співпраці, в рамках якої в Києві було відкрито Швейцарське бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. З 2015 року Швейцарське бюро співробітництва провадить діяльність від імені трьох державних організацій – Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC) та Відділу безпеки людини (HSD), які входить до складу Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, та Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (ДСШЕП/SECO), який є частиною Федерального Департаменту Швейцарії з економічних питань.

Швейцарська програма співробітництва в Україні на 2015 – 2018 рр. спрямована на підтримку чотирьох основних напрямків: сталий економічний розвиток, стале використання енергоресурсів та міський розвиток, врядування та відновлення миру, а також здоров’я. Окрім того, Швейцарська Конфедерація надає гуманітарну допомогу в регіони та цільовим групам, які постраждали від конфлікту на сході України. Річний бюджет Швейцарської програми співробітництва в Україні сягає 25 мільйонів швейцарських франків.

Geberit

Група Geberit є лідером європейського ринку сантехніки з організацією глобального масштабу. З 1874 року підприємство є піонером у своїй галузі й постійно створює нові тенденції завдяки інноваційним системним рішенням.

Представництва Geberit відкриті у 41 країні світу. Основна частка оборотного капіталу створюється на головних європейських ринках, що мають значний потенціал зростання, в Центральній і Східній Європі, Франції, Великобританії, скандинавських країнах, а також у Північній Америці, Китаї, Індії і Південно-Східної Азії. Компанія має 17 виробничих підприємств в 8 різних країнах. Основні виробничі підприємства знаходяться в Швейцарії, Німеччині та Австрії.

Асортимент продукції Geberit охоплює як сантехнічні, так і трубопровідні системи (системи каналізації будівель і системи постачання). Вироби торгової марки Geberit – це інноваційні, довговічні та екологічно ефективні товари, які пропонують високу функціональність для клієнтів та кінцевих споживачів. У 2013 році компанія Geberit налічувала 25 власних центрів підготовки і навчання в Європі й за океаном, в яких, використовуючи системи й інструменти програмного забезпечення Geberit, щорічно здобувають освіту і підвищують кваліфікацію близько 30 000 сантехніків, інженерів-проектувальників і архітекторів.

У 2013 році оборот групи Geberit склав 2,3 млрд. швейцарських франків. Група налічує близько 6200 співробітників у всьому світу. З 1999 року компанія з головним офісом в Йоні (Швейцарія) котирується на Швейцарській біржі. У 2012 році акції компанії Geberit були включені до індексу SMI (Swiss Market Index).

Ресурсний центр ГУРТ

Українська громадська неприбуткова організація, заснована у 1995 році та зареєстрована у січні 1996 року. Розташована в Києві. Член Громадської ліги Україна-НАТО, Мережі проєвропейських організацій України, Мережі ресурсних центрів країн центрально-східної Європи «Орфей».

Місія організації — становлення відкритого громадянського суспільства в Україні шляхом зміцнення сектора громадських організацій. Діяльність центру спрямована на надання інформаційної, навчальної та консультаційної підтримки громадським організаціям.

Вище професійне училище №22 (ВПУ-22)

Історія ВПУ-22 бере свій початок у 1936 році. В училищі навчаються 1150 учнів за 19-ма спеціальностями. До педагогічного складу закладу входять 18 відмінників освіти України, 8 викладачів-методистів, 6 старших викладачів, 23 викладачі вищої категорії, 17 майстрів виробничого навчання І та ІІ категорій.

Училище забезпечене матеріально-технічною базою, яка постійно розширюється і вдосконалюється. До послуг учнів – 2 навчальних корпуси для теоретичних занять з 36 кабінетами, 3 корпуси навчально-виробничих майстерень з 9 майстернями та 18 лабораторіями, доступ до інтернету, стадіон, 2 спортивних зали, бібліотека та читальний зал, актовий зал на 330 місць, їдальня на 240 місць, учнівський готель на 360 місць, медичний пункт та ін.

Наши блоги