newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Закарпаття відвідав депутат Європарламенту Штефанец (ФОТО, ВІДЕО)

2,6 т.
Закарпаття відвідав депутат Європарламенту Штефанец (ФОТО, ВІДЕО)

В УжНУ відбулася дружня ділова розмова з ректором професором В.Смоланкою за участі Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Янки Буріанової. В.Смоланка подякував депутату І.Штефанецу за постійну і багатосторонню підтримку Словаччиною України, яка нині потерпає від російській агресії. Йшла мова і про гостру необхідність розвивати прикордонну інфраструктуру між нашими країнами, адже існуючі пункти пропуску сьогодні є серйозним стримуючим фактором прискореного розвитку взаємовигідної співпраці між Україною та ЄС загалом, та Словаччиною зокрема, і транскордонних зв’язків, які розвиваються особливо динамічно.

Під час розмови наголошувалося, що УжНУ має тісні взаємини між Кошицьким технічним університетом, Пряшівським університетом ім. Й.Шафарика вишами Братислави, використовує їхній досвід створення технопарків, «інкубаторів ідей» при заснуванні власного наукового парку, розробці бізнес-проектів.

Серйозною підмогою для розвитку наукової та освітньої бази університетів сьогодні є їхня участь у різноманітних грантових проектах і словацькі виші у цьому сенсі можуть передавати українським колегам не лише власний позитивний досвід, а й бути партнерами. Європарламентар пообіцяв особисто сприяти практичному зміцненню таких партнерських стосунків.

Видео дня

«Україна і Словаччина мають спільну європейську ціль. Майбутнє Словаччини, особливо Східної, тісно пов’язане з розвитком України. Я був у Києві, Івано-Франківську і зараз тут і мене тішить така потужна підтримка ЄС, якої, часом, немає навіть в деяких членів Євросоюзу. Ми потребуємо йти далі, зробити безвізовий режим, щоб дати більшу можливість для розвитку наших відносин. Ми повинні дати можливість людям, малому бізнесу, туристам, науковцям співпрацювати в наших країнах без бар’єрів. Це головна умова розвитку. В університеті ми говорили про можливість співпраці в реалізації стартапів, як українських, так і словацьких, про створення «інкубаторів», де б було краще середовище для їхньої розробки та реалізації. Також важливою є академічна мобільність не тільки студентів, але й викладачів і ми повинні всіляко сприяти її розвитку», - зазначив І. Штефанец.

На завершення перебування в УжНУ депутат Європарламенту прочитав студентам лекцію та поінформував, що презентує для наших студентів три стипендії для ознайомчої практики у Єврокомісії в Брюсселі.

"День". Відео - Тиса-128 травня 2016р.