Індійська танцівниця проведе семінар в Тернополі

451

Понад 20 років тому Еліна Абакарова заснувала в Тернополі школу індійського танцю «Амріта». Вона навчалася і продовжує пізнавати глибину індійського танцю в відомих гуру Індії, зокрема в Анджани Раджан. Цього року з 13 по 17 червня пані Анджана перебуватиме в Тернополі. Вона детальніше розповість про специфіку індійського танцювального мистецтва стилю бхаратанатьям, його зміст і навчить за допомогою жестів і емоцій передавати сюжетну лінію.

Спробувати може кожен бажаючий. Цікаво буде всім – від початківців до тих, хто вже тривалий час займається індійськими танцями. Бхаратанатьям – мистецтво, займаючись яким, постійно відкриваєш нові горизонти і нові рівні.

Абхіная – це невід’ємна складова індійського класичного танцю, адже передавати смисл композиції потрібно і виразом обличчя – радість, смуток, любов, турбота і т.д. У повсякденному житті ми мало задіюємо обличчя, намагаємося контролювати свої емоції і міміку. Комусь семінар допоможе розблокувати прихований потенціал, хтось більше дізнається про культурну традицію танцю в Індії, хтось вдосконалить свою майстерність. Для акторів і студентів акторського відділення семінар допоможе краще розкрити свої здібності. Про місце проведення семінару повідомимо пізніше, оскільки сьогодні воно визначається. 17 червня в Тернопільські обласній філармонії о 19.00 гостя з Індії дасть сольний концерт (також деталі згодом). Нижче про Анджану та план семінару. В організації цього заходу допомагає Тернопільська міська рада та підприємці міста.

Окрім того, Анджна Раджан ще й відомий журналіст.

Попередні заявки на участь приймаються на email eabakarova@yahoo.com

Анджана Раджан

Почала займатися танцем бгарата-натйам в Женеві (Швейцарія), де її вчителями були Раджамані Моган і Падміні Дурр та інші. Велике бажання зрозуміти культуру своєї країни привело її в Інститут Калакшетра, що в Ченнаї, відразу після закінчення школи в Женеві. В Калакшетрі їй пощастило працювати з легендарною засновницею школи – Рукміні Деві Арундейл, а також іншими славетними учителями, котрі мали на неї глибокий вплив.

Сьогодні, живучи в Нью-Делі, вона виступає з сольними та груповими,концертами а також дає уроки бгарата-натйам і воркшопи для дітей і дорослих. Концертує у США і Європі.

Також з дитинства вона була задіяна в театрі, в який її ввів її батько, сценарист та художній керівник, покійний Лаліт Мохан Тхапалйал.

Її інтерес до сучасної драми і класичного танцю поєднуються в її виступах, в котрих «бгава» або вираження емоцій відіграє головну роль. Окрім традиційного репертуару бгарата-натйам, їй подобається виступати з постановками на тему поетичних творів на мові гінді і інших мовах.

Вона також створила хореографічні постановки і виступила в низці театральних постановок, в яких відтворено «Натья», техніку гри в санскритській драмі, з сучасними емоціями.

В їх числі : «Вікраморвашьям» поета Калідаси в перекладі на мову гінді (як хореограф, 2008р.); «Мадгаві» Г.С.Шіва Пракаш англійською мовою (як хореограф 2009.); сценічна адаптація «Дар се бічхуді», роману Крішни Собті на мові гінді (як співдиректор, хореограф і виконавець, 2010, 2011); «Вікраморвашьям» на санскриті ( як хореограф і виконавець, 2011, 2012, 2013); «Дгакарс паті», політична сатира мовою гінді ( як художній керівник і виконавець, 2013,2014); «Кагат Кабір» ( як хореограф і виконавець, 2016).

Анджана Раджан – танцівниця категорії А (A-grade) на Дурдаршані, Національного телебачення Індії, а також перебуває в реєстрі танцівниць Indian Council for Cultural Relations ( Індійська Рада по культурних зв’язках). Саме остання організація делегувала цього разу Анджану до України як одну зі своїх кращих танцівниць і знавців індійського танцю.

Анджана Раджан твердо вірить в необхідність інтеграції мистецтва в академічну освіту. Вона є членом комітетів, що розробляють проекти розвитку навчальних програм та програм пов’язаних з мистецтвом, які реалізуються різними агенціями. Серед них: Delhi’s State Council for Educational Research and Training (SCERT), the National Council for Educational Research Training (NCERT) а також National Institute of Open Schooling (NIOS).

В індійських газетах вона пише про мистецтво і митців, акцентуючи увагу на індійському класичному танці і музичних формах. Її статті публікувались в таких англомовних виданнях, як The Hindu, The Pioneer, The Statesman, Horizon (journal of the Indian Council for Cultural Relations), Confluence and Pulse Dance. Вона була членом групи Features газети The Hindu,Нью Делі, більш ніж 13 років, а 10 квітня 2015 року залишила посаду заступника редактора у цьому виданні, щоб повністю присвятити себе своїй творчій діяльності.

Всеукраїнський семінар з індійського танцю. Бгава «Відображення внутрішнього світу танцюриста»

Семінар з Бгава ( передача почуттів через мову міміки, тіла і жестів рук) для тих, хто вивчає мистецтво індійських класичних танців – бгарата натйам, одіссі, катхак та інші. Проводитиме в Тернополі танцівниця індійського класичного стилю бгарат натйам, Анджана Раджан ( Нью-Делі, Індія). Семінар буде проводитись у супроводі оркестру індійських музикантів.

Запрошуються, всі хто a індійськими класичними танцями ( Бгарат натйам а також інші стилі як Одіссі, Катхак і т п ), студенти акторського мистецтва, ті хто займається стилем Боллівуд, та всі, хто цікавиться індійським мистецтвом.

Тривалість семінару 4 дні. Орієнтовно з 13 по 16 червня 2016 року. 17 червня концерт Анджани Раджан.

( тривалість кожного заняття 4 години з перервою в 10 хв і другою – 20 хв)

Розклад

1 день – 13 червня

Знайомство

Тема: Бгава – тіло завжди говорить.

 • Щоденні жести і комунікації без слів
 • Емоції і їх вплив на тіло
 • Використання очей для відображення емоцій

перерва 10 хв

 • Практичне заняття: розминка, хода і біг в такий спосіб, щоб передати різні настрої
 • Основні пози: сидячі і стоячі, які передають різні типи характерів і настроїв

Перерва 20 хв

 • Поєднання сидячих і стоячих поз з емоціями – радості, страху, обережності, здивування, запрошення та ін.
 • Питання та обговорення

2 день – 14 червня

Тема: Від реалізму до стилізації

 • Використання рук для вираження іменників, дієслів, прикметників, прислівників.
 • Щоденні жести в Україні та Індії
 • Жести однієї руки згідно з Абгіная Дарпанам – вивчення жестів однієї руки та їх назв згідно з версією Абгіная Дарпанам, а також проспівуванння на санскриті

перерва 10 хв

 • Жести обох рук згідно з Абгіная Дарпанам – демонстрація жестів, проговорювання їх назв згідно з Абгіная Дарпанам та проспівуванння на санскриті
 • Застосування жестів рук для передачі змісту
 • Розминка та повтор позицій тіла

Перерва 20 хв

Тема : Створення речень з використанням жестів і міміки

 • Основні застосування жестів рук, як це деталізовано в Абгіная Дарпанам ( Вінійога)
 • Створення речень чи моделювання ситуацій і передача їх за допомогою жестів однієї чи обох рук

Тема : Створення ситуації для розвитку теми і імпровізації, концепція санчарі: розширення теми

 • Обговорення ситуації Наїки (героїні) – де вона ( ліс, палац, село…?)
 • Хто Найак (герой/коханий) – цар, воєнний, пастух……? Якими можуть бути рухи що відобразять його характер і його дії?

3 день – 15 червня

Тема : Поет чи виконавець як Наїка (героїня)

 • Введення до восьми Наїка (героїнь)
 • Метафора для понять – Джіваатма, Параатма, Гуру

перерва 10 хв

 • Ознайомлення з запланованою для вивчення композицією – запис слів, засвоєння дослівного змісту, загального змісту і тем повязаних із ним
 • Дискусії і запитання, спроби розібратись в поезї, дослідити її.

4 день – 16 червня

Тема : Повтор матеріалу та звернення до Натйа Дгарми

 • Використання тіла в частинах і в цілому
 • Повтор жестів однієї руки і двох
 • Повтор позицій тіла

перерва 10 хв

 • Опрацювання сольної Абгіная композиції

Перерва 20 хв

 • Дискусія і приготування до демонстрації, яка буде проводитись на 5-й день, а також демонстрація української пісні або історії за допомогою засобів, вивчених впродовж семінару

5 день – 17 червня

Виступ Анджани Раджан у супроводі індійського оркестру. Тернопільська обласна філармонія о 19.00.

Цілі семінару

 • Ознайомити учасників семінару з концепцією бгави та абгінаї в контексті індійського класичного танцю;
 • Дослідження і розуміння традиційного використання Натйадгармі (стилізації в театральному вираженні);
 • Для розуміння чи є Бгава природним станом тіла і як можуть відрізнятись її прояви в контексті індійської культури та інших культур;
 • Дослідження зв’язку між драматичним вираженням і жестами;
 • Вивчення Гаста (жестів) однієї і обох рук, як вони представлені в Абгіная Дарпанам і застосування їх в абгінаї;
 • Ознайомлення з музичним супроводом (робота з живим акомпонементом) і навчання настроювати свою абгінаю у відповідності з характером даної музичної композиції;
 • Практика імпровізації в абгінаї;
 • Вивчення сольної композиції по абгінаї і виконання її з легкістю та безпосередністю.

Формат

Інтерактивні сесії з вправами, обговореннями, колективна робота.

Попередні заявки на участь приймаються на email eabakarova@yahoo.com

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги