newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Спалах сальмонельозу: на Тернопільщині з отруєнням шпиталізували 10 сіб

2,1 т.
Спалах сальмонельозу: на Тернопільщині з отруєнням шпиталізували 10 сіб

У Бучацькому районі Тернопільщини люди отруїлися домашніми тортами. Загалом у районну лікарню госпіталізували 10 осіб, троє із яких - діти.

Видео дня

Про це пише

За попередніми даними, причиною отруєння стала домашня випічка.

14-15 червня з ознаками гострої кишкової інфекції за медичною допомогою звернулося четверо мешканців селища Золотий Потік. Протягом вихідних з аналогічними симптомами у Бучацьку районну лікарню було госпіталізовано ще шестеро людей. Усі в стані середньої важкості.

"В області зареєстровано спалах сальмонельозу в побуті. Шестеро з десяти госпіталізовано в інфекційний відділ із попереднім діагнозом "сальмонельоз", матеріал від хворих відібрано на бактеріологічне дослідження. Попередньо від хворих та контактних виділяється культура "сальмонела", – розповідає лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Світлана Маціпура.

Наразі стан пацієнтів задовільний. Протягом останніх двох днів нових випадків не зареєстровано. Натомість частина хворих уже готується до виписки.

У ході епідрозслідування встановлено, що всі потерпілі проживають на одній вулиці або є родичами та вживали кондитерські вироби (торти) домашнього приготування однією з мешканок населеного пункту. Для лабораторних досліджень відібрано 96 проб з об’єктів навколишнього середовища на патогенну та умовно-патогенну флору, обстежено 30 контактних осіб, у вогнищах здійснено заключну дезінфекцію.

Фахівці припускають, що сальмонела могла міститися у яйцях або сирі.

"На дослідження з домогосподарства було відібрано яйця, однак культури сальмонели не виявлено. Цілком можливо, що уражені бактеріями продукти вже були використані під час приготування випічки", - сказала Маціпура.

Дослідження тривають. За контактними встановлено медичне спостереження. Ситуація знаходиться на контролі Держсанепідслужби Тернопільської області.