newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

На посіви кукурудзи в Чернівецькій області напав небезпечний жук

921
На посіви кукурудзи в Чернівецькій області напав небезпечний жук

У Чернівецькій області ввели карантин - спостерігається масове нашестя західного кукурудзяного жука. Про це повідомляє replyua.net з посиланням на заступника заввідділом фітосанітарних процедур Чернівецької обласної фітосанітарної лабораторії Світлану Малярчук.

Зараз карантинний режим вже діє в Новоселицькому районі повністю¸ і частково в Хотинському, Кіцманському, Кельменецькому, Герцаївському районах.

За словами Малярчук, інспектори проводять постійний моніторинг ситуації разом з фермерами, і в процесі роботи накладають режим карантину. Запроваджується карантинний режим терміном на два роки, щоб личинки жука були повністю знищені. Проблема в тому, що кукурудзяний жук не є ласощами для птахів, інших комах, гризунів або рептилій. Знищити його вкрай важко. Для повного позбавлення потрібно використовувати дорогі пестициди посиленої дії. Найбільшої шкоди завдають личинки жука, які харчуються кореневою системою кукурудзи. Рослини, уражені личинками, погано зміцнюються в грунті, хиляться до землі, стебло набуває форми "гусячої шиї".