Водії Волині розповіли, як збираються відстоювати автівки з іноземною реєстрацією - фото

Жителі Волині створили об'єднання власників машин з іноземною реєстрацією. Наразі воно налічує вже більше 100 учасників.

Перші збори відбулися 10-го жовтня в Луцьку на Замковій площі. Головна ціль такого товариства, за словами активістів, вирішення проблем з правоохоронними органами. Адже останнім часом до водіїв автомобілів на іноземній реєстрації все більше вимог у контролюючих органів. А придбати автівку на українському автомобільному ринку нереально через високу ціну розмитнення.

"Я власник "Mercedes Benz" на польській реєстрації. Купив автівку більше ніж півроку тому за 900 доларів. В порівнянні з нашими цінами на авторинку, з українською реєстрацією ця автівка коштувала б у декілька разів більше. А за 900 доларів я взяв би хіба що вітчизняну купу лайна, на якій їздити небезпечно для мене і для інших учасників руху. Крім того, вітчизняний автомобіль потребує постійних нервів і витрат на ремонт. До того ж, будучи студентом 5-го курсу і не маючи можливості мати більше часу на транзит, змушений кожних 10 днів витрачати дорогоцінний час (іноді простоювання в черзі на кордоні займає майже добу), який хотілось би використати на навчання, та кошти, які рівні моїй місячній стипендії", - каже один із учасників об'єднання Андрій Пацай.

"Кілька років тому я взяв кредит в банку і придбав із салону машину "Opel" за 26 тисяч доларів. Зараз ця автівка коштує 6 тисяч доларів. Якщо я її продам, мені не вистачить грошей, аби купити автомобіль за кордоном і розмитнити його на території України", - розповідає автомайданівець Дмитро Василенко.

За словами учасників об'єднання, попри те, що були внесені зміни до Податкового кодексу щодо зниження ставки акцизного збору на вживані легкові автомобілі, це вигідно тільки для власників автівок бізнес-класу.

"Зараз представники влади активно маніпулюють фактами щодо того, що парламент прийняв такий вигідний закон, за яким стало можливим придбати автомобіль із суттєвим зменшенням акцизного податку на вживані автівки з-за кордону. Але де ця можливість? Під зменшення акцизу підпадають автомобілі, випущені не раніше 1 січня 2010 року. А вартість таких автівок доволі пристойна. Придбати найдешевший автомобіль і розмитнити його буде коштувати від 7000. Пересічний українець придбати такий автомобіль не в змозі", - додає громадський активіст Микола Собуцький.

Як відомо, митники планують штрафувати авто без реєстрації. Їздити на машині (яку самі ввезли) українці можуть п'ять днів в одній області, десять днів – при пересуванні в декількох областях. Але користуватися нерозмитненою машиною не можна більше року. Однак для цього українцеві доведеться заплатити суму, аналогічну тій, яку потрібно віддати за розмитнення.

Якщо автомобіль знаходиться на одну добу довше, водієві загрожує штраф у розмірі 85 гривень. Якщо ж авто "затрималося" в країні від 1 до 10 діб, доведеться заплатити штраф у розмірі 3400 гривень, більше 10 діб – 8500 гривень. Якщо автомобіль належить іноземцю, його можуть конфіскувати. А авто українця можуть заарештувати в тому випадку, якщо він відмовиться сплатити штраф.

"Мета того, що ми об’єднались, - захист прав автомобілістів, які користуються автомобілями на іноземній реєстрації. Щоб завтра не було колапсу і тисячі машин не блокували рух транспорту, треба говорити про проблему. Хочемо шляхом цивілізованого діалогу відкрити очі митниці і органам влади на стан речей в цій галузі. Готові напрацьовувати варіанти змін до законодавства. У наших рядах є і юристи. Тому у випадку порушення прав учасників нашого об’єднання ми готові захищати їхні права в судах", - каже один із засновників об'єднання Юрій Сковорода.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема
Источник

Наши блоги