Євпаторія. Мусульмани вимагають розслідувати масове поховання гастарбайтерів

318
Євпаторія. Мусульмани вимагають розслідувати масове поховання гастарбайтерів

Духовне управління мусульман Криму (ДУМК) вимагає створити у Верховній Раді України слідчу комісію з розслідування фактів масового поховання іноземних трудових мігрантів в селищі Ісмаїл-бей поблизу Євпаторії, тіла яких не впізнані.

Видео дня

Про це йдеться у зверненні вищої ради ДУМК до Президента України, парламенту, уряду, Ради національної безпеки і оборони, Генеральної прокуратури і Служби безпеки України.

Раніше ДУМК повідомило, що з 2006 по 2011 рік близько 20 невідомих людей, ймовірно, гастарбайтерів з Узбекистану, Таджикистану, Киргизії та Азербайджану були поховані на кладовищі селища Ісмаїл-бей, припустивши, що не всі вони померли природною смертю.

Вища рада ДУМК у лютому зверталася до представників влади "з вимогою навести на розум окремих державних чиновників у їх прагненні розколу кримських мусульман на протиборчі угруповання шляхом реєстрації колишнім Держкомнацрелігій паралельного "муфтіяту Криму – ДЦМК на чолі з призначеним з Києва муфтієм Криму, послідовником секти хабашизму".

"Проте представники хабашизму в особі ДЦМК і ДУМК не обмежуються однією лише розкольницькою діяльністю, мають місце численні факти в діяльності зазначених об'єднань, які українське законодавство трактує як кримінальні злочини. З моменту нашого першого звернення пройшло більш як 4 місяці, протягом яких з боку ДУМК було направлено кілька заяв з вимогою залучення до відповідальності осіб, які провели незаконні поховання невідомих осіб в Євпаторії, захопили культовий об'єкт і здійснюють самовільне будівництво на території мечеті цього міста. Ми вказали на прямих винуватців скованих злочинів", - зазначаються в заяві.

За даними ДУМК, правоохоронні органи міст Саки і Євпаторія перекладають "один на одного обов’язки з розслідування безпрецедентних фактів поховань невідомих людей".

"Замість покарання ми бачимо на телеекранах усміхнені обличчя організаторів протизаконних поховань, які дають інтерв'ю журналістам телеканалів і обіцяють провести своє розслідування того, що сталося! Мабуть, правоохоронні органи Євпаторії склали з себе повноваження з розкриття злочинів і передали їх у руки самих злочинців", - відзначають у ДУМК.

Духовне управління мусульман Криму просить провести перевірку діяльності і притягати до дисциплінарної відповідальності працівників міськвідділу міліції Євпаторії.

ДУМК вимагає також ексгумації тіл невідомих, незаконно похованих на кладовищі Євпаторії, для визначення причин їх смерті та ідентифікації.