Донеччина. Донецькій області "пробачать" 540 млн гривень боргу за газ

291
Донеччина. Донецькій області 'пробачать' 540 млн гривень боргу за газ

Відповідно до закону про списання боргів, підприємствам комунальної теплоенергетики Донецькій області "пробачать" 540 млн грн заборгованості за спожитий газ.

Видео дня

Про це повідомив заступник губернатора області Олександр Аліпов. За його словами, найбільші обсяги списання боргів, накопичених до 1 січня 2010 року, отримує обласне об'єднання "Донецьктеплокомуненерго" (120 млн грн) і ККП "Донецькміськтепломережа" (160 млн грн).

Окрім того, за словами заступника губернатора, ще 486 млн грн газових боргів буде оплачено за рахунок бюджетної субвенції на т.зв. "Різницю у тарифах" — компенсацію за розбіжність між цінами на опалення та реальними витратами підприємств ТКЕ. Державні кошти покриють газові борги за минулий рік.

Таким чином, "живими" грошима донецьким теплоенергетикам доведеться заплатити тільки за газ, спожитий у кінці 2010-го і у 2011 році. Однак, за словами чиновника, "це дуже складне завдання".

Є проблема. У нас же є по населенню заборгованість, реструктуризована на п'ять років — це близько 60 млн. І десь 240 млн грн перебувають у державній виконавчій службі, тобто суд над боржником відбувся, але гроші ще не стягнуто. Все, що буде стягнуто, також буде направлено на погашення заборгованості, але це велика копітка робота", — пояснив Олександр Аліпов.

Нагадаємо, 2 травня Президент Віктор Янукович підписав закон про списання з підприємств теплокомуненерго понад 24 млрд грн заборгованості за газ, спожитий у 1997-2010 роках. Таким чином, списуються борги за природний газ теплопостачальних підприємств, газопостачальних підприємств (облгазів), підприємств Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств.