newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Дніпропетровськ. Унікальний орган може замовчати

210
Дніпропетровськ. Унікальний орган може замовчати

Дніпропетровський орган, який входить до десятки найкращих музичних інструментів Європи, може замовчати. Обласний Господарський суд передав старовинну будівлю органної зали у власність церкві.

Видео дня

Тепер унікальний клавішно-духовий інструмент планують перевезти до іншої будівлі. Музиканти ж певні - це призведе до його руйнування.

Надія Верейчук грала на органах у багатьох країнах світу. Проте вподобала найбільше свій - дніпропетровський. Із намірами перенести інструмент до Дніпропетровської філармонії - незгодна. Каже, демонтувати його неприпустимо.

Надія Верейчук, солістка Дніпропетровського будинку органної та камерної музики, лауреат національної премії: "Этот орган строился именно под это здание и именно этот орган именно в этой акустике звучит по-своему неповторимо".

Костянтин Когтенц, історик: "Світова історія не знає жодного прикладу, коли орган вдавалося перенести в інше приміщення. Єдина спроба в Вінниці була і вона закінчилося тим, що орган повністю загинув".

Будинок органної і камерної музики влаштували у Свято-Миколаївському соборі, який звели у 13 році позаминулого сторіччя. За дві з половиною сотні років споруду реконструювали і встановили тут інструмент. Тепер цю будівлю за рішенням суду знову передають церкві.

Євген Удод голова Дніпропетровської обласної ради: "Если говорить о юридической стороне вопроса, есть закон Украины, по которому четко регламентирована передача культовых сооружений церкви".

Священнослужителі погодилися почекати, доки для інструмента не знайдуть відповідне приміщення.

Іреней митрополит Дніпропетровський і Павлоградський: "Мы будем благоустраивать служения в нижней части. Там был когда-то храм и даже есть отдельный выход… а в верхней части будет пока стоять орган, пока не построять хороший органный зал".

Музиканти та небайдужі мешканці Дніпропетровська із рішенням суду не погоджуються.

Ірина Данилова мешканка Дніпропетровська: "Небезразличен он мне, потому что орган – это показатель духовности нашей, музыка прекрасная. Если мы лишимся этого органа, мы лишимся ячейки духовности".

Творчі працівники будинку органної та камерної музики налаштовані на боротьбу – подали позови до обласного апеляційного суду, обласної та генеральної прокуратури, написали листа президентові.