newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Черкащина. З-за витоку аміаку евакуйовані люди

582
Черкащина. З-за витоку аміаку евакуйовані люди

В Уманському районі Черкаської області через витік аміаку евакуйовано 50 людей.

Витік аміаку стався внаслідок ДТП - вантажний автомобіль "МАЗ-5337” зіткнувся з вантажним автомобілем "Magirus-Iveco”, що перевозив 2 ємності з аміаком по 20 м куб. Від удару одна автомобільна цистерна, що знаходилася на причепі, зірвалася з кріплення і скотилася в кювет, відбулося пошкодження її зливо-наливної арматури та стався викид у повітря аміаку в кількості 8,5 м куб.

Пригода сталася за 10 кілометрів від Умані та за 3 кілометри від села Краснопілка, де проживає близько 800 осіб. Потоком повітря аміачну хмару було спрямовано в напрямку цього села. Внаслідок підвищення в межах населеного пункту концентрації аміаку в повітрі до 14-24 мг/м куб. (граничнодопустима концентрація становить 20 мг/м куб.) після оголошення хімічної небезпеки 50 місцевих жителів із крайніх будинків було евакуйовано в безпечне місце.

Видео дня

Для захисту населення фахівці МНС поставили спеціальну водяну завісу, яка осаджувала та розводила аміачну хмару до безпечної концентрації. Концентрація аміаку в повітрі постійно контролювалася спеціалістами районної санітарно-епідеміологічної станції.

На місці аварії впродовж чотирьох годин у спеціальних захисних костюмах працювали чергові караули Уманського та Маньківського районних відділів Управління МНС області. Всього було задіяно 14 рятувальників та 3 одиниці спеціальної техніки. Підвозили воду на місце 2 трактори з цистернами із села Краснопілка.

Під час проведення робіт рух по трасі було перекрито співробітниками Уманського РВ та ДАІ УМВС. На місці також перебувало керівництво Уманської районної державної адміністрації.