Ремонтна спека

Ремонтна спека

Літня спека, чи то не спека, багатьох українців штовхає на те, щоби хоч якось обновити, підремонтувати, підрихтувати власне житло. День довший, часу більше, та ще й традиційно літо називають порою відпусток. Але поряд з цим не зайвим було б назвати літо порою ремонтів, про що у даній публікації і поведемо мову.

Коли сидиш у квартирі, а під підлогою чи то над стелею грюкотять, свердлять, пиляють чи монтують нові конструкції, враження, зізнаймося, не з приємних. От тільки коли ремонт затіваєш у власній квартирі, нічого вже не помічаєш, виношуючи єдине бажання, щоб швидше це все завершити. Ця робота вимагає часу, грошей, а ще – неабияких вмінь. Як швидше відремонтувати помешкання – власними силами чи за допомогою кваліфікованих майстрів, у що це виллється для сімейного бюджету та як позначиться на якості ремонту, розбирався "Обозреватель".

Видео дня

Для того, аби зрозуміти, яким чином краще провадити ремонтні роботи, ми звернулись до тих, хто власне вже втягнувся у ремонтну кабалу.

Ірина, 27 років, бухгалтер: "Для мене ремонт - невід"ємна частина літнього дозвілля, оскільки маю великий будинок, і за раз відремонтувати всі кімнати неможливо – і часу бракує, і коштів. Отак поступово ремонтуємось вже років 5. Переважно власними силами, тільки до спеціалізованих робіт запрошуємо фахівців".

Олексій, 46 років, будівельник: "Ремонт для мене не проблема. Сам вмію майже все, тому сторонніх не залучаю, хіба що друзів деколи. Поступово оновлюю свою квартиру. Ось нещодавно власними силами зносили стіну і робили перепланування. Ніби все вдало. Раджу всім вчитися, так для бюджету спокійніше".

Андрій, 32 роки, фінансовий аналітик: "На ремонт, чесно кажучи, витрачаюсь чимало – придбали нещодавно нове житло, ось і хочеться довести до ладу його. Але сам на те, щоб втручатись, часу не маю, найняв професіоналів, дружина керує".

Зваживши на те, що українці наводять лад у домівках кількома способами, ми вирішили порахувати, який з них найбільш ощадливий та якісний. За орієнтир матимемо ринкову вартість робіт, надану нам однією з будівельних організацій столиці.

Метод 1. Сам собі майстер: дешево і сердито

Не секрет, що основну частину робіт, зазначену у даному списку, більшість сімей роблять самостійно. Так, пофарбувати щось, поклеїти шпалери, прибити плінтус чи викласти плитку може кожен третій господар. До робіт більш вузькоспеціалізованих або ж промислових, та таких, які потребують інженерних рішень і додаткових дозволів, зазвичай залучають спеціалістів. Такий вид ремонту, за нашими підрахунками, є найдешевшим, і саме це є причиною масовості його застосування. Звичайно, вартість нового образу помешкання залежить і від матеріалів, та у випадку, коли ремонт робить господар, значної економії зазнає гаманець за рахунок непотрібності оплати праці йому особисто. Часто це дає змогу придбати дорожчі матеріали та зробити більш ошатний ремонт.

Метод 2. Найму бригаду – з"їду на дачу

Часто втомлені від клопотів та необтяжені бажанням працювати господарі практикують і такий варіант ремонту, як ремонт під ключ. У даному випадку господар винаймає бригаду спеціалістів, ставить їм конкретні завдання і строки (часто згідно розробленого дизайнером напередодні макету майбутнього відремонтованого житла) та обліковує вартість робіт. Потім сторонами підписується договір стосовно того, коли ремонтні роботи будуть завершені, описується якість виконаних робіт, а також гарантовані відповідальності сторін. Потім господар полишає помешкання, виїжджаючи де-інде, аби повернутися вже в нову квартиру чи будинок.

Такий вид ремонту, так би мовити, без зайвих клопотів, потребує між іншим додаткових витрат. По-перше, це витрати на послуги дизайнера, витрати часу на вибір надійного виконавця, додаткові націнки за терміновість тощо. Тому такий вид оновлення помешкань може собі дозволити далеко не кожен.

Метод 3. Комунальний підряд

Для певного кола мешканців передбачений соціальний ремонт – тобто ремонт помешкання силами соціальних та комунальних служб. Звісно, такий вид ремонту доступний лише соціально незахищеним верствам населення, однак якість робіт, виконуваних держслужбами навряд чи когось порадує. Бюджетування таких робіт ніколи не включає в себе якісних матеріалів тому й має він зовсім незначний попит.

Метод 4. Майстер на всі руки

Навряд чи хто скаже, що українці ледачі або невмілі майстри. Однак часто чується невдоволення зі сторони клієнтів стосовно зависокої вартості робіт вітчизняних ремонтників. Чом би й ні? Наші люди знають собі ціну. Та поряд з цим на нелегальному ринку праці все частіше трапляються майстри універсальні, але не наші. Узбеки, корейці, такі собі "Джамшуди" і "Равшани", та інші гості з-за кордону пропонують свої послуги на українському будівельному ринку значно дешевше, аніж співвітчизники. І чимало людей цим користуються. За наявності хороших рекомендацій такі спеціалісти часто записують клієнтів у чергу.

Авжеж, значно вигідніше найняти одну людину, котра може полагодити все – від сантехніки до стелі, а також зробити усі процедури косметичного ремонту, при цьому навіть надати їй житло та годувати обідами, аніж наймати цілу бригаду. Більше того, спеціалісти такого ґатунку зазвичай виконують роботи якісно, аби не втратити репутації та не позбутись подальших замовлень. Здебільшого це мігранти, котрі потрапили у нашу країну нелегально.

Загалом же спеціалісти радять зважити всі плюси і мінуси від кожного запропонованого методу, оскільки ідеальних варіантів так і не знайдено. Ніхто не застрахований від афер під час ремонту під ключ, ніхто не гарантує порядності іноземних майстрів на всі руки, також не можна бути на всі сто відсотків бути впевненим у тому, що ремонтні бригади на совість виконуватимуть роботи. Тому найважливіше, на що потрібно звертати увагу – це репутація робітників та відгуки про них попередніх клієнтів. Не варто впускати у домівку людину просто з вулиці, необхідно твердо упевнитись в тому, що мета, яку ви ставите перед собою – наразі це якісний і недорогий ремонт – буде досягнута.