newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Чому Кужель не відповідає на запитання про «кришування» псевдо-таксі?

Чому Кужель не відповідає на запитання про «кришування» псевдо-таксі?

Сайт Taxoport Ukraine продовжує цикл матеріалів щодо виведення з тіні ринку нелегельних таксі. «Обозреватель» друкує уривки зі статті Taxoport Ukraine.

В Олександри Кужель, як і в переважної більшості українських політиків, найкраще виходить лише одне — гарно говорити… Однак, коли детально проаналізувати конкретні справи п. Олександри та відкинути лушпиння «гарних слів», починаєш розуміти, що коефіцієнт корисної дії О. Кужель стрімко наближається до нуля.

«Молитися справами»

Саме таке гасло розміщене на її персональному сайті. Виникає запитання: who is who п. Олександра?

Видео дня

«Вікіпедія»:

«О. Кужель у 1994 обрана депутатом Верховної Ради України та заступником голови парламентської комісії з питань економічної політики та управління народним господарством.

З 23 квітня 1998 — голова Державного комітету України з питань розвитку підприємництва.

З січня 2000 по квітень 2003 — голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

З березня 2007 по грудень 2007 — заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України.

З січня 2009 по березень 2010 — голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

Таким чином, з біографії п. Олександри проглядається наступний «трудовий стаж»: народний депутат України — 4 роки, голова Держкомпідприємництва — понад 6 років, замміністра — 10 місяців.

О. Кужель була при владі за часів трьох Президентів України: Леоніда Кучми, Віктора Ющенка та Віктора Януковича. Якщо хтось почне з «піною у рота» стверджувати, що Президент України В. Янукович в березні 2010 р. звільнив п. Олександру з посади голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, на це можна відповісти, що за часів Прем’єр-міністра України В. Януковича О. Кужель працювала заступником Міністра регіонального розвитку та будівництва України та була звільнена з посади, коли після дострокових парламентських виборів Верховна Рада України призначила Прем’єр-міністром України Юлію Тимошенко.

Якщо хтось не пам’ятає, в ті часи Олександра Кужель була одним із активних спікерів Партії регіонів та займалася своєю улюбленою справою — говорила багато «гарних слів» на підтримку чинної влади…

А де ж справи?

А от зі справами у п. Олександри доволі сутужно. Коли той чи інший політик постійно говорить: «я хотів/хотіла щось зробити, а мені не дали це здійснити несприятливі обставини/світова економічна криза/злочинна влада/масонська змова…», список можна продовжувати до безкінечності, згадується старе одеське прислів’я: «если б у моей бабушки были колеса, у меня была бы уже не бабушка, а дилижанс».

Чому ніхто з цих горе-політиків ніколи не скаже своїм потенційним виборцям: «я вам обіцяв, цього не зробив, результат моєї діяльності —нульовий, тому я добровільно йду з політичної сцени і більше не буду вас обманювати своїми обіцянками»? Тому що вони свою бездарність та ницість навчилися камуфлювати в обгортку з «гарних слів»…

«Почему Джо неуловимый? Потому что его никто не ищет»

На своїй сторінці у Facebook, п. Олександра написала: «в 2009 году, когда я возглавляла еще живой тогда Госкомитет по регуляторной политике и предпринимательству, вместе с профсоюзом таксистов мы разработали законопроект о внесении изменений в закон о транспорте, его поддержал Кабинет министров. Однако после прихода ПР этот закон из Верховной Рады вернулся в Кабмин, где чиновники его успешно “потеряли”».

Коли О. Кужель говорить, що «вместе с профсоюзом таксистов мы разработали законопроект о внесении изменений в закон о транспорте, его поддержал Кабинет министров», виникає ситуація зі старого анекдота про Невловимого Джо. Адже тільки сьогодні представники таксомоторної галузі України вперше дізналися від п. Олександри, що, виявляється, ще в 2009 році був розроблений законопроект, який КМУ встиг не лише підтримати, а й передати на розгляд Верховної Ради України! І знову «поганим танцюристам» щось завадило — «этот закон из Верховной Рады вернулся в Кабмин, где чиновники его успешно “потеряли”»…

На це все можна сказати лише одне: якщо слова О. Кужель — правда, нехай вона оприлюднить цей законопроект з відповідними реквізитими (номер, дата тощо). Якщо ні — нехай пояснить, чому вона, м’яко кажучи, вводить в оману представників таксомоторної галузі України, які протягом багатьох років докладають зусиль щодо створення прозорих правил та чесної конкуренції на ринку таксі.

Можемо відповідально заявити, що жодного законопроекту щодо впорядкування ринку таксомоторних перевезень, розробленого Держкомпідприємництвом під головуванням О. Кужель в 2009 році, підтриманого Кабінетом Міністрів України та переданного на розгляд українського парламенту, НЕ БУЛО!

Історія про те, як О. Кужель не виконала протокольне доручення Прем’єр-міністра України

А що ж було? На офіційному сайті Держкомпідприємництва 25 листопада 2009 року опублікована доволі цікава інформація: «Держкомпідприємництво продовжує роботу щодо вирішення проблемних питань в автотранспортній галузі. Для врегулювання проблемних питань в автотранспортній галузі проводилися наради за участю представників галузі з Вінницької, Рівненської, Житомирської та Львівської областей. За результатами цих нарад Держкомпідприємництва продовжує роботу над Картою регуляторного середовища автотранспортної галузі. Карта містить як вирішені проблемні питання, так і питання, які потребують обговорення».

Так ось, в Розділі III цієї Карти «Перевезення пасажирів на таксі», серед невирішених питань вказані:

«1. Проблеми, пов‘язані з використанням ліцензійних карток перевізниками, що не зареєстровані як суб‘єкти господарювання та платники податків.

2. Відсутня програма розвитку галузі таксомоторних перевезень».

Крім того, ще 8 вересня 2009 року, за підсумками Селекторної наради з «прямою лінією» з актуальних питань розвитку та підтримки підприємництва під головуванням Прем’єр-міністра України Ю. Тимошенко, в п. 4 Протоколу цієї наради було зазначено: «Мінтрансзв’язку, МВС, Держкомпідприємництву, ДПА, Професійній спілці таксистів України за участю Генеральної прокуратури України забезпечити контроль дотримання вимог законодавства щодо видачі документів дозвільного характеру, пов’язаних з пасажирськими автомобільними перевезеннями, зокрема, щодо недопущення отримання ліцензійних карток особами, які не є платниками податків».

Ще раз нагадаємо: в 2009 році Олександра Кужель очолювала Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва. Вона була при владі, практично в щоденному режимі спілкувалася з Прем’єр-міністром України, однак палець об палець не вдарила для впорядкування ринку таксомоторних перевезень в Україні й не захищала легальних таксомоторних перевізників, які працюють в правовому полі та добросовісно сплачують податки і обов’язкові платежі.

Що стосується «проблем, пов‘язаних з використанням ліцензійних карток перевізниками, що не зареєстровані як суб‘єкти господарювання та платники податків» та «забезпечення контролю дотримання вимог законодавства щодо видачі документів дозвільного характеру, пов’язаних з пасажирськими автомобільними перевезеннями, зокрема, щодо недопущення отримання ліцензійних карток особами, які не є платниками податків» — НІЧОГО НЕ ВИКОНАНО тими, хто тоді був при владі, у тому числі й О. Кужель!

95% учасників таксомоторного ринку країни знаходяться в тіні

Хочемо наголосити, що починаючи з 2009 року, ситуація на ринку таксі різко погіршилася.

Близько 95% учасників таксомоторного ринку країни знаходяться в тіні, так як здійснюють перевезення пасажирів без дотримання вимог законодавства України.

Обіг тіньового ринку легкових автомобільних перевезень у масштабах країни складає понад 20 млрд. грн на рік, в Києві — близько 1,2 млрд. грн. на рік.

Такий жахливий стан речей на таксомоторному ринку України створює недобросовісне конкурентне середовище по відношенню до добропорядного таксомоторного перевізника, що позбавляє можливості якісного обслуговування та оновлення рухомого складу і нівелює інвестиційну привабливість галузі таксомоторних перевезень.

Натомість Державний та місцеві бюджети, Пенсійний та інші соціальні фонди зазнають суттєвих втрат, оскільки надходжень від господарської діяльності та працевлаштування у міських легкових автомобільних перевезеннях практично не отримують.

За самими скромними підрахунками, припускаючи, що усі громадяни, які залучені до зазначеної діяльності (у масштабах країни – понад 200 тис. осіб) отримали б статус підприємців та обрали б спрощену систему оподаткування або офіційно влаштувалися на роботу в АТП — мінімально такі збитки можна оцінити у суму понад 500 млн. грн щорічно – по єдиному податку та майже у 900 млн. грн щорічно – по єдиному соціальному внеску.

Ця інформація була оприлюднена на прес-конференції «Перспективи та тупики ринку таксі України. Або влада наведе лад з нелегалами, або легальні таксисти підуть у тінь», яка відбулась в УНІАН 28 травня 2012 року.

Декілька слів про «кухонні» псевдо-ІДС

Також О. Кужель на своїй сторінці у Facebook пише: «Сегодня «Громадянський опір» совместно с общественной организацией таксистов, объединяющей более 100 информационно-диспетчерских служб, и профсоюзом таксистов Украины подготовили правила функционирования рынка, которые наряду с легализацией обеспечат равные конкурентные условия для всех, кто работает в данной сфере. Повторяю, равные конкурентные условия. Мы презентуем их в ближайшее время».

Пані Олександро, про яку «общественную организацию таксистов, объединяющей более 100 информационно-диспетчерских служб (ИДС)», йде мова? Може про «кухонні» псевдо-ІДС, які сьогодні, працюючи нелегально, залучають до нелегального візництва будь-кого, в будь-якому стані, на будь-яких автомобілях на умовах повної безвідповідальності та відсутності будь-якого контролю. При цьому «кухонні» псевдо-ІДС отримують щомісяця мільйонні прибутки, жорстко експлуатуючи залучених у систему нелегальних перевезень приватних візників, що фактично нищать власний автомобіль, отримуючи жалюгідні копійки.

Наприкінці хотілося б наголосити: створення прозорих правил та чесного конкурентного середовища на ринку таксомоторних перевезень України є вкрай важливим для розвитку легального таксомоторного бізнесу. Саме з цією метою вперше в історії України 30 травня 2012 року в Києві був проведений Всеукраїнський форум представників таксомоторної галузі, організований за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Українська таксомоторна асоціація», в якому взяли участь понад 250 делегатів з 20 регіонів України — представників саме легального таксомоторного бізнесу.

Делегати Всеукраїнського форуму представників таксомоторної галузі затвердили Резолюцію, в якій звернулися до Кабінету Міністрів України з пропозицією:

1. Включити професію «Водій таксі» до Класифікатора професій ДК 003:2010.

2. Підтримати проект Закону України «Про таксомоторні та інші легкові автомобільні перевезення», розроблений ВГО «Українська таксомоторна асоціація» та внести даний законопроект на розгляд Верховної Ради України як урядовий проект Закону України.

В радянські часи доволі популярним було наступне запитання: «С кем вы, мастера культуры?» Пані Олександро, дайте пряму відповідь:

- Як можна розвивати в Україні легальний таксомоторний бізнес, якщо такими заявами Ви фактично захищаєте та «кришуєте» тіньових посередників?

- Чому, перебуваючи при владі та багато років очолюючи Держкомпідприємництво України, Ви палець об палець не вдарили для впорядкування ринку таксомоторних перевезень в Україні й не захищали легальних таксомоторних перевізників, які працюють в правовому полі та добросовісно сплачують податки і обов’язкові платежі?

- Який бізнес (легальний чи нелегальний) Ви захищаєте сьогодні?

Сподіваємося, що цього разу ви дасте відповіді на ці важливі запитання.

Андрій Антонюк, Заступник Голови Громадсткої ради при КМДА, Співголова Всеукраїнського форуму представників таксомоторної галузі

Анатолій Галазюк, Голова Правління ВГО УТМА, Співголова Всеукраїнського форуму представників таксомоторної галузі,

шеф-редактор порталу «Таксопорт»