УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Путин не уговорил Лукашенко вступить в войну

Путин не уговорил Лукашенко вступить в войну

Аналітики ISW пройшли до такого висновку, проаналізувавши вчорашню зустріч: диктатори утрималися від публічного обговорення російського вторгнення в Україну. Але, знову повторювали тези про незрозумілу "західну загрозу" для Білорусі.

Вчора в мене був стрім на каналі, де я по гарячим слідам розбирав всі заяви недофюрерів, і з цього приводу озвучив також прогноз. Чому путін не залучить Білорусь до війни?

Є дві причини:

Перша. путін через окупаційний режим лукашенка зараз повністю контролює Білорусь. Якщо він спробує щось зробити чи наказати, це загрожує втраті цього контролю. Білоруські силовики, які розганяли власний народ - це одне. А білоруські силовики, особливо якщо ми говоримо про військових, яким скажуть йти воювати в Україну, де вже до 100 тисяч дохлих росіян, - це інше. І тут перед ними може стати вибір: йти в Україну помирати чи взяти зброю в руки і звільняти свою власну країну. путін це розуміє, і боїться такого розвитку подій.

Друга. Навіть якщо уявити, що військові виконають цей наказ. Білоруська армія може виставити боєздатних підрозділів до 20 тисяч людей особового складу. Це не мало, але й не багато. Проте кардинально не зміниться нічого. Можна спробувати оголосити мобілізацію, але в Білорусі вона піде ще важче, ніж йде в росії. І якщо стається так, що ця армія вторгнеться в Україну, то далі путіну доведеться захищати тисячі колометрів україно-білоруського кордону, щоб вберегти свою маріонетку лукашенка.

Чи є сили у путіна для ще тисячі кілометрів фронту? Коли йому зараз не вистачає сил тримати оборону від Луганська до Херсону.

Тому, ця зустріч - скоріше ще одна показуха, де Білорусь використовують як "пугало" з метою провокацій і відволікання наших сил.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...