newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Как мексиканским беженцам удалось заморозить помощь Украине: почему американские конгрессмены так упорно толкут воду в ступе

Как мексиканским беженцам удалось заморозить помощь Украине: почему американские конгрессмены так упорно толкут воду в ступе

"Ослы" (так называют демократов США) и "слоны" (соответственно - республиканцы) по-разному реагируют на войну московии против Украины: первые стремятся противодействовать бункерному фюреру с его угрозами мировой безопасности; вторые рассчитывают на победу над Байденом. Поэтому "слоны" не придумали ничего лучше, чем обменять $60 млрд. помощи Украине на "фору" Трампа в президентской гонке.

Далее текст на языке оригинала

"Фора" має бути упакована під виглядом боротьби з міграційною кризою, яка є однією з фішок виборчої кампанії лідера "слонів" і дуже милозвучно лягає на вуха республіканському "лохторату".

"Слони" змушують "віслюків" проголосувати в Конгресі за частину передвиборчих обіцянок Трампа з президентської кампанії-2016. Це і будівництво стіни на кордоні з Мексикою, і скорочення кількості претендентів на "гуманітарний пароль" для в'їзду в США та ускладнення правил отримання притулку для мігрантів. Тоді Трамп обіцяв, але нічого до пуття так і не довів. Демократи вважають ці "хотілки" негуманними та неефективними.

Міграційний "шантаж" матиме продовження: Трамп вже пообіцяв депортовувати осіб, які легально проживають у Сполучених Штатах, але живлять "джихадистські симпатії", підтримують антиамериканські та антисемітські погляди. На кордон з Мексикою будуть відправлені тисячі силовиків. Ще в планах — розширити заборону на в’їзд мусульман, а також запровадити "ідеологічну перевірку" мігрантів.

Якщо правова система США покотиться ідеологічною доріжкою Трампа, то Штати нагадуватимуть якусь Білорусь. Це важлива причина для "віслюків" не підігрувати електоральним збоченням "слонів".

Мексика дійсно перетворилася на "чорний вхід" у США, через який щороку потраплять від 1,7 до 2 млн нелегалів: згодом вони натуралізуються, але часто — не асимілюються, іспанська - фактично стала другою мовою в країні. Тому маргінальний республіканський електорат так аплодує витівкам "слонів" у конгресі.

Демократи, схоже, здаватися не збираються і "грають" на підвищення ставок.

Джо Байден закликав Конгрес схвалити додаткове фінансування військової допомоги Україні: якщо дати Росії перемогти, вона не зупиниться лише на Україні – бойові дії охоплять і країни НАТО. Це [наразі] не спрацювало і республіканці Сенату влаштували "мексиканський" шантаж, заблокувавши розгляд цього питання.

Формально, Байден, який вже поступається Трампу в рейтингах, стоїть перед вибором: або зберегти ліберальний підхід до імміграції, або дати зелене світло ксенофобії свого опонента: тоді як поступки республіканцям здатні серйозно підірвати його можливість переобратися наступного року.

До різдвяних канікул конгресмени мають ще декілька тижнів. Є сподівання, що "республіканці" відіграють цей спектакль до свят і здадуться. Тим часом до США "зграями" летять політики різного калібру, і в більшості з них одна мета: зупинити бункерного. Тобто — підтримати Байдена. Вдалого їм польоту!!!

P.S.: Ідея Трампа зі мексиканською стіною - це мікс його слогану "Зробимо Америку ВЕЛИКОЮ знову" та проєкту першого імператора Китаю з династії Цинь: той почав будувати "ВЕЛИКУ китайську стіну", щоб відгородити Китай від кочових племен. З того часу минуло 24 століття, але його управлінські рішення досі не втратили актуальності. Принаймні, в очах Трампа.