newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Павел Климкин
Павел Климкин
экс-министр иностранных дел Украины

Блог | Еще одна пощечина России: РФ исключена из дискуссий о будущем Европы

Президент Украины в Молдове высказался касательно членства нашей страны в НАТО

Сьогоднішній саміт Європейської політичної спільноти раніше мав би стати нудним клубом для дискусій. Даниною амбіціям Макрона, якому цю ідею хтось підсунув - звісно для дискусій, а як "залучити Росію". Наша війна з РФ все змінила - тепер саміт став європейським форумом, власне визначенням, хто є Європою, а хто нею не є.

Ідея Макрона, над якою багато кепкували як над зайвою, тепер точно не зможе стати для нас пасткою і замінником на шляху до Євросоюзу. Процес європейської інтеграції перетворився для багатьох європейців з того, що "заважає" їм жити і виводить із зони комфорту, на власне необхідність, адже інакше не буде ані безпеки, ані комфорту. А от форумом для спільного обговорення спільних загроз цей саміт може стати.

Видео дня

Та й Молдові дозволить краще відбиватися від російських спроб її повернути. І врешті-решт це ще один ляпас РФ, яка хотіла повернутися до статус-кво 1997 року і зараз виключена з дискусій про майбутнє Європи. Якщо результатом цього саміту буде єдина позиція щодо протидії РФ - хоча б з принципових питань, то свою роль він виконав.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...