УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | В России история повторяется, но в прошлый раз царя бояре отправили на тот свет

В России история повторяется, но в прошлый раз царя бояре отправили на тот свет

Российская академия наук назвала регионы, где больше всего заброшенных сельскохозяйственных земель. Это действительно жуткое зрелище, если его представить:

Видео дня

Далее текст на языке оригинала

Костромська область - 70% ріллі;

Ярославська - 64;

Іванівська - 63;

Вологодська - 50.

І це - серце росії, це те, звідки вона колись починалася і розросталася. Це землі старого Московського царства. А знаєте, друзі - колись уже була подібна картина. В часи божевільного царя Івана ІV Жахливого, якого на Московії іменували улесливо "Грізним" у результаті Лівонської війни та Опричнини станом на 1584 рік спустошилося близько 70% сільгоспземель. У деяких регіонах - понад 90 (наприклад, у Новгородській землі - 95,3% Московському уїзді - до 95%) що в подальшому спричинило лютий голод та епідемії, які простягнулися на наступні 30 з гаком років. Той період увійшов в історію як "Смутний час".

І от усе повторюється. Тоді божевільний (у прямому, медичному сенсі цього слова) цар воював за Лівонію, бо там "земля текла молоком і медом", занапащуючи власну. Тепер божевільний царьок воює за землю України, яка "тече молоком і медом". Та ще й позирає в бік тієї ж колишньої Лівонії - Литву, Латвію, Естонію. І далі по всьому світові. Власної йому мало. Яка бур`янами заростає.

Івана Жахливого зрештою відправили на той світ його найближчі бояри. Якось увечері після лазні (він приймав її щоденно, щоб хоч якось вгамувати біль бо зруйнований розпусним способом життя 53-річний організм вже відмовляв), цар сів грати в шахи з князем Бельським, але раптом упав і через кілька хвилин помер. Сучасники не сумнівалися у тому, що Івана ІV отруїли Бельські та Годунови, а потім у метушні ще й придушили.

Так закінчилася історія московської династії Рюриковичів. А далі... А далі був "Смутний час", коли Московія заледве не припинила існування як цілісна держава. Але то вже інша історія...

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...