newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Знищення бездомних тварин набрало колосальних масштабів - експерт

507
Знищення бездомних тварин набрало колосальних масштабів - експерт

Цього року знищення бездомних тварин набрало колосальних масштабів. Про це сказала на прес-конференції президент Асоціації зоозахисних організацій України Ася Серпінська. "Ми з нашими колегами з Польщі провели інспекційно-ознайомлювальну поїздку містами України, що приймають чемпіонат, і що ж ми побачили? Ще кілька років тому, коли стало відомо, що в Україні будуть проводитися фінальні матчі ЄВРО-2012, захисники тварин попереджали громадськість, що до початку чемпіонату міста України, що приймають чемпіонат, будуть вичищені від тварин і це насправді почалося півтора-два роки тому", - розповіла Серпінська.

Вона наголосила, що цього року знищення бездомних тварин набрало колосальних масштабів, крім того з’явилися масові отруєння тварин по всій Україні. "Ми бачимо, якими швидкими темпами йде спорудження гігантських стадіонів, аеропортів, терміналів, готелів, доріг. Ми знаємо, що на ці заходи витрачаються багатомільярдні кошти. Але ми сьогодні хочемо звернути увагу на те, що з цих десятків мільярдів коштів ані копійки не виділено на гуманне, хоча б тимчасове на час чемпіонату, вирішення проблеми безпритульних тварин. За всю історію незалежної України місцева влада не збудувала жодного притулку, не зробила ніяких кроків для того, щоб запобігти появі безпритульних тварин. Замість цього українська влада пішла іншим шляхом – масове жорстоке знищення тварин у різний спосіб незважаючи на вимоги закону України", - наголосила вона.

Видео дня

Вибір такого способу, переконана Серпінська, лобіюють ті, хто має той чи інший зиск від бездомних тварин. За її словами, це чиновники муніципалітетів, це керівники і працівники комунальних підприємств із відлова й утилізації, це віварії, це власники напівлегальних харчових фірм, це ветеринарні установи, це приватні підприємства, що виробляють вироби зі шкіри та хутра тощо.