УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Затриманим у Тріполі українцям нічого не загрожує - МЗС

390
Затриманим у Тріполі українцям нічого не загрожує - МЗС

З 23 українських громадян, затриманих у Лівії, одного вже відпущено. Про це повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Олег Волошин. Він зазначив, що затримані громадяни - це інженери-будівельники, які працювали в Лівії за контрактом з приватною фірмою. Затримані вони за рішенням тимчасової лівійської влади, повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ".

Видео дня

Він підкреслив, що загрози життю або здоров'ю затриманих українців, серед яких одна жінка, немає. Волошин також повідомив, що як тільки з'явилася інформація про затримання українців, була направлена ??нота в МЗС Лівії з вимогою якомога швидше звільнити громадян України та забезпечити захист їхніх прав у період затримання.

"Сьогодні вранці в МЗС був запрошений посол Лівії, якому також була вручена відповідна нота. Завдяки цим зусиллям одного з 23-х громадян уже вдалося звільнити. Усі підозри проти нього зняті. На даний момент під арештом залишаються 22 громадянина", - сказав він.

Крім цього, Волошин зазначив, що, за інформацією ЗМІ, на території Лівії затримано близько п'яти тисяч іноземців. "Після зміни влади в Тріполі з великою підозрою нова лівійська влада ставиться до всіх іноземців, вони всі проходять перевірку. Ми не можемо заборонити лівійській стороні здійснювати цю перевірку, але у нас є точна інформація про те, що ці громадяни (українці) не брали участь в бойових діях, вони не є снайперами, якимись бойовиками, яких можна було б звинуватити в бойових діях на будь-чиїй стороні у цьому збройному конфлікті", - зазначив він.

Крім цього, Волошин повідомив, що українська сторона поставила питання про переведення затриманих громадян на час перевірки на територію посольства України. При цьому українська сторона гарантує лівійській владі, що на період перевірки громадяни України залишатимуться на території посольства. Волошин підкреслив, що на даний момент ніякого офіційного звинувачення українцям не висунуто.