newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Законопроект Януковича не вирішить проблему корупції - Гриценко

225
Законопроект Януковича не вирішить проблему корупції - Гриценко

Антикорупційний законопроект Віктора Януковича має позитивні елементи, але не містить головного і проблему корупції не вирішить, вважає Анатолій Гриценко. Про це голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» заявив в інтерв’ю.

Видео дня

Анатолій Гриценко переконаний, що відсутність системного антикорупційного законодавства в Україні – це абсолютно свідома позиція президента.

Лідер «Громадянської позиції» нагадав, що саме з ініціативи команди Віктора Януковича був скасований антикорупційний пакет, натомість внесено один законопроект, в якому немає норми про обов’язкове декларування витрат родини чиновника.

«Після прийняття цього закону чиновник на папері виглядатиме бідною людиною, а його родина, завдяки владним повноваженням і хабарам, збагачуватиметься – дружина, брат, сват, кум... На них реєструють підприємства і банки, маєтки і землі, літаки і яхти».

Висновок Конституційного суду стосовно того, що декларування членами сім’ї чиновника своїх витрат порушує їхні права, Анатолій Гриценко назвав маразмом.

«У Франції, Німеччині, Польщі, Чехії, Сполучених Штатах це не є обмеженням прав, а в Україні чомусь є. Це ще раз підтверджує дві очевидні речі: по-перше, боротися з корупцією Янукович не буде; по-друге, Конституційного суду в Україні нема».

Крім того, на думку Анатолія Гриценка, в президентському законопроекті передбачені занадто слабкі покарання за корупцію.

«Там, де треба було прописати кримінальну відповідальність, Янукович пропонує обмежитися адміністративними штрафами, - вказує Анатолій Гриценко. – Хабарі чиновникам сягають сотень тисяч і навіть мільйонів доларів, тож відкупитися в суді й заплатити 700-800 гривень штрафу – не проблема».

Анатолій Гриценко переконаний, що «над чиновником має висіти, як дамоклів меч, страх – потрапити за грати, без права амністії й з конфіскацією майна. А штрафи його не лякають».

Виходячи з цього, лідер «Громадянської позиції» зазначив, що не збирається голосувати за президентський законопроект.

Також він повідомив, що механізм декларування витрат чиновниками ще не прописаний, і це одна з причин відкладення законопроекту на третє читання. Анатолій Гриценко пропонує декларувати витрати від 1000 доларів і більше.

«Не треба, щоб чиновник протягом року накопичував тисячі чеків, де він купує хліб, молоко, ліки, бензин. Треба, щоб декларувалися серйозні речі – транспортні засоби, квартири, маєтки, земля, дорогоцінності, акції».

Відповідаючи на питання, що б декларував сам Анатолій Гриценко, якби така норма існувала, він сказав, що це були б сімейні путівки на літній відпочинок і подарунок дружині на річницю весілля.