За жодних умов ми не можемо втратити шанс на угоду з Євросоюзом - Гриценко

281
За жодних умов ми не можемо втратити шанс на угоду з Євросоюзом - Гриценко

"Європейській союз ще до вступу в дію всіх угод позитивно впливає на Україну", - вважає голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Анатолій Гриценко нагадав, що на минулій сесії був прийнятий корупційний закон про державні закупівлі.

"Як відреагували Митний союз, Росія? А ніяк. А Європа не мовчала. В особі перших осіб повідомила Януковича, що в цьому законопроекті закладені три корупційні схеми. Вони зазначили, що це суперечить духу переговорів і радили використати право вето. Президент вето наклав".

Анатолій Гриценко переконаний, що коли буде парафована угода і закриється питання про Митний союз, ЄС матиме важелі впливу на Україну.

"Після укладання угод має бути проведена процедура в Європарламенті та ратифікація кожною країною, що може зайняти понад два роки. В цей час у Європи буде можливість контролювати, як Янукович проводить вибори, бореться з корупцією, монополіями".

Анатолій Гриценко вважає, що до саміту ЄС в грудні всі документи з Україною будуть погоджені, і це стане виключно важливим стратегічним кроком для України.

"При повному розумінні, що в нас море проблем, деякі кричущі, всі створені нами і ми маємо їх вирішити. Але з Європою ми вирішимо їх швидше. В нас буде перспектива розвитку країни на інших, європейських цінностях".

Альтернатива, на думку Анатолія Гриценка, проста - Україну притиснуть до Кремлівської стіни, і держава стане частиною чогось великого, але не демократичного.

Відповідаючи на питання, чи не перешкодить арешт Юлії Тимошенко укладанню угод з ЄС, Анатолій Гриценко зазначив, що Україна в жодному разі не повинна втратити цей шанс.

"Я раджу прочитати звернення Тимошенко до країн Євросоюзу, де вона виступає за те, щоб угода була парафована, незважаючи на те, що вона знаходиться за ґратами. Якби я опинився за ґратами – сказав би те саме. Бо це – майбутнє нашої країни".

Источник:grytsenko