В Євросоюзі ще подумають, що робити з Україною

456
В Євросоюзі ще подумають, що робити з Україною

У комітеті закордонних справ Європарламенту обговорили проект доповіді стосовно підписання угоди про асоціацію між ЄС та Україною.

Проект доповіді, який підготував польський депутат Річард Антоні Легутко, містить рекомендації європейській раді та Європейській комісії щодо ухвалення угоди про асоціацію між ЄС та Україною. На думку автора, нинішній документ є безпрецедентним, оскільки є першою "угодою про асоціацію нового покоління". Ще із жодною країною, яка не є членом ЄС, Брюссель не підписував таких документів і не встановлював таких тісних звязків.

У проекті доповіді, зокрема, зазначається, що Росія нині тисне на Україну, щоб та не підписувала угоду про зону вільної торгівлі, яка є частиною угоди про асоціацію. Москва, на думку євродепутатів, прагне приєднання Києва до митного союзу з Казахстаном, Білоруссю та Росією.

За словами євродепутата від Люксембургу Шарля Гьоренса, якщо Україні нині не надати шанс більш тісної інтеграції з Євросоюзом, вона піде шукати альтернативні шляхи. Це призведе до того, що Брюссель та Київ все більше віддалятимуться один від одного. Саме тому так важливо, щоб уже 2012 року угода про асоціацію між ЄС та Україною почала діяти.

Свої пропозиції щодо внесення змін до проекту доповіді депутати можуть подавати до 21 вересня. Після цього проект документу винесуть на перше читання в Європарламенті.

Источник:newsmarket