УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Янукович може забракувати закон про вибори

312
Янукович може забракувати закон про вибори

Єдиним пунктом, через який Віктор Янукович може повернути закон про вибори у Раду, є можливість одночасного висунення кандидатів за партійними списками і мажоритарними округами.

Видео дня

Втім, депутати домовилися "усунути неточності", перш ніж направити закон Віктору Януковичу.

У законопроекті є норми, проти яких раніше виступали як в опозиції, так і в адміністрації Президента. Зокрема - поправка більшості, що дозволяє кандидатам у депутати балотуватися одночасно і за партійними списками, і по мажоритарних округах.

Раніше радник Януковича, керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Марина Ставнійчук попереджала депутатів, що ця норма не відповідає Конституції, і Президент не підпише закон з такою нормою.

Відповідно до ще одного нововведеного документа, до парламенту пройдуть партії, що набрали 5% і більше (наразі прохідний бар'єр в Раду складає 3%). Крім того, законопроект забороняє брати участь у виборах блокам партій. Ще одна нова норма законопроекту дозволяє формувати окружні виборчі комісії не лише парламентським партіями, а й усім партіям - учасникам виборів. Також в законопроекті скорочено виборчу кампанію зі 120 до 90 днів. 225 депутатів обиратимуться за партійними списками, ще 225 – в мажоритарних округах.

Нагадаємо, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховної ради Президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".