newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Xомутиннік: ВР вдосконалить законодавство щодо ринку цінних паперів

327
Xомутиннік: ВР вдосконалить законодавство щодо ринку цінних паперів

«Комплексне удосконалення законодавства щодо ринку цінних паперів та приведення його у відповідність до кращих світових стандартів з метою наближення вітчизняного фондового ринку до рівня таких ринків у сусідніх європейських країнах – Польщі, Угорщини, Хорватії, є одним з ключових завдань Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики впродовж 9 сесії парламенту». Про це заявив голова Комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік під час першого засідання профільного комітету після відкриття нової сесії Верховної Ради.

Зокрема, він наголосив, що останнім часом комітетом розроблено низку законопроектів, необхідних для ефективного розвитку галузі – щодо розкриття інформації на фондовому ринку, іпотечних облігацій, інсайдерської інформації, регулювання ринку фінпослуг, нагляду на консолідованій основі, удосконалення оподаткування операцій з цінними паперами, що передбачені у комплексних змінах до Податкового кодексу, прийнятих наприкінці минулої сесії парламенту.

Видео дня

Серед проблемних питань у цій сфері Хомутиннік назвав необхідність збільшення капіталізації фондового ринку, вихід на ринок нових інституційних інвесторів та появу ньому нових фінансових інструментів, удосконалення депозитарної системи, валютного регулювання тощо. Щодо кожного з цих питань, за його словами, комітетом опрацьовуються відповідні законопроекти.

Профільний комітет також заслухав інформацію голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитра Тевелєва щодо підсумків роботи у минулому році та першому півріччі цього року та шляхи удосконалення законодавства в цій сфері.

Зокрема, він зазначив, що кількість інвестицій за перше півріччя поточного року у фондовий ринок збільшилася вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. Також збільшився випуск емісійних цінних паперів. Найбільше інвестицій було залучено в акції, облігації підприємств, облігації місцевиїх позик.

За словами Тевелева, цього року парламент прийняв рекордну у порівнянні з минулими роками кількість законопроектів (більше 10), спрямованих на врегулювання фондового ринку, що свідчить про плідну співпрацю державної комісії та профільного комітету ВРУ.

Хомутиннік окреслив пріоритети у роботі комітету на 9 сесію. «Насамперед буде продовжено роботу над системними змінами до Податкового кодексу, насамперед, щодо спрощеної системи оподаткування, новою редакцією Митного кодексу (розгляд у другому читанні планується у вересні), а також низки законопроектів з питань валютного регулювання, страхування, банківського сектору, фондового ринку тощо. Загалом впродовж сесії планується розглянути більше 80 законопроектів», – підсумував він.